Akdeniz'de 'tiyatro Günleri' Başlıyor

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi tarafından, 'Akdeniz'de Tiyatro Yaşıyor' sloganıyla hayata geçirilen 'Tiyatro Günleri' yarın başlıyor.Akdeniz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tiyatro Agon oyuncularının sahne...

Akdeniz'de 'tiyatro Günleri' Başlıyor
banner206
Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi tarafından, 'Akdeniz'de Tiyatro Yaşıyor' sloganıyla hayata geçirilen 'Tiyatro Günleri' yarın başlıyor.

Akdeniz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tiyatro Agon oyuncularının sahne alacağı etkinlikler dizisi, 29 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Sanat Günleri çerçevesinde, çocuk ve yetişkinlere tiyatro gösterilerinin yanı sıra, sanat park günleri, sınav öncesi moral günü ve çocuk korosu dinletisi gibi etkinlikler de sunulacak. Yarın saat 18.00'de 'Ormanda Kayık' adlı oyun izleyicilerin beğenilisine sunulacak. Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılacak olan gösteri, diğer tüm oyunlarda olduğu gibi ücretsiz olarak izlenebilecek.

Günlerle ilgili açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, Akdeniz’de kültür ve sanatla yoğrulmuş bir nesil hedeflediklerini ifade edeerek, sanatın elitist politikaların dışında tutulması gerektiğini vurguladı. Kültür ve sanat etkinliklerinin insanları kaynaştırdığına da işaret eden Türk, “Farklılıklarımız en büyük zenginliğimizdir. Siyah olmazsa beyazın anlamı yoktur. Bu zenginliği derin bir kültür birikimine dönüştürmek, ancak sanat eserlerinin yaratılması ve icrasıyla mümkündür. Biz Akdeniz Belediyesi olarak, sanatın ve sanatçının dostu olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. Fakat sadece dile getirmekle kalmıyor, eylemlerimizde de bunu göstermeye çalışıyoruz. Bir yandan tiyatro gruplarımız ve sanatçılarımız geniş kitlelerle buluşuyorlar, diğer yandan sanat etkinliklerini tabana yaymış oluyoruz. Bu etkileşimden herkes kazançlı çıkacaktır. Daha aydınlık bir dünya için sanata ihtiyacımız var” dedi.

Türk, yeni başlayacak olan Tiyatro Günleri ile diğer etkinliklere emek verenlere de teşekkür etti ve tüm vatandaşları bu etkinliklere katılmaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142