Bozyazı’da Kur’an Kursunu Bitiren Kadınlar Belgelerini Aldı

Mersin’in Bozyazı İlçe Müftülüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Kur’an kurslarına devam eden kadın kursiyerler ‘Başarı Belgeleri’ni aldı.Kursun tamamlanmasıyla düzenlenen tören, kursiyerlerin okuduğu Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle...

Bozyazı’da Kur’an Kursunu Bitiren Kadınlar Belgelerini Aldı
banner206
Mersin’in Bozyazı İlçe Müftülüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Kur’an kurslarına devam eden kadın kursiyerler ‘Başarı Belgeleri’ni aldı.

Kursun tamamlanmasıyla düzenlenen tören, kursiyerlerin okuduğu Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle başladı. Törende bir konuşma yapan Bozyazı İlçe Müftüsü Adem Bebek, “Yetişkin yaşlarda kitabımıza öğrenci olmanın mutluluğunu yaşadınız. Asırlar öncesinde Nur Dağı’nda insanlığın ufkunu aydınlatmaya başlayan ilahi hitabın ve davetin 21. yüzyılda Bozyazı’da gönüllerde coşkuya dönüşmesi bizim için çok büyük bir bahtiyarlıktır. Kur’an’a açılan gönüllerin daha bir huzurlu ve O’nun insanlık için ortaya koyduğu değerleri taşıyanların daha bir insan merkezli hayatın parçası olduğu muhakkaktır. Yaratana ve yaratılanlara karşı tavrını ve sorumluluğunu yerine getiren, çevresindeki insanlara ve diğer doğal çevreye karşı duyarlı davranan örnek insan olmanın güzelliklerini Kur’an’dan ders alan sizleri tebrik eder, sizlere destek veren ailelerinize ve yetiştiren hocalarınıza teşekkür ederim. Bundan sonra Kur’an’ı hayatınızın vazgeçilmezi olarak taşımanızı ve yaşamanızı; O’nun, hayatınıza ışık ve nur, ebedi hayatınız için de kurtuluş vesilesi olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim” dedi.

Program, İlçe Müftüsü Bebek’in yaptığı Hatim Duası’ndan sonra kurstan mezun olan yaklaşık 300 kadına, kendilerine ders veren hocaları tarafından Başarı Belgeleri’nin verilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142