Genç Ressam Övünç Demiray İlk Kişisel Resim Sergisini Açtı

Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) okuyan genç ressam Övünç Demiray, ilk kişisel resim sergisini 'İz' adı altında açtı.Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) açılışı dün gerçekleştirilen sergi, 23 Mayıs'a kadar açık kalacak. 13...

Genç Ressam Övünç Demiray İlk Kişisel Resim Sergisini Açtı
banner206
Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) okuyan genç ressam Övünç Demiray, ilk kişisel resim sergisini 'İz' adı altında açtı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) açılışı dün gerçekleştirilen sergi, 23 Mayıs'a kadar açık kalacak. 13 eserin sergilendiği sergide genç ressamı, arkadaşları ve sanatseverler yalnız bırakmadı. Sergi ile ilgili konuşan Övünç Demiray, sergideki resimlerin bir süreç içerisinde sanatla uğraşırken kendi lisans eğitim sürecinde çıkan resimler olduğunu ifade ederek, "Fakat o resimlerimi iz üzerinden daha çok imgeleştiriyorum ve bedenimin içine tekemmül ediyor. Bir yandan da yerel sanat tarihinden de verilerden dolayı bir takım imgeleri günümüzün çağdaş sanatıyla ele alıyorum. Fakat ele alırken de imgeleri çok fazla apoltikleştirmiyorum. Kendimi içine alıyorum, kendi izimi, kendi bedenimi, kendi resmimde ortaya koyuyorum. Yani bu izler herkesin izleri. Bir mekan içerisinde nesneyiz biz, kişi değiliz. Nesneler bulundukları yerde izini oluşturur" dedi.

İlk kişisel sergisi olduğunu da söyleyen Demiray, "13 resim var. Fotoğraf, sert zemin üzerine dijital baskı, yine kendi 'iz'im üzerimden yaptığım resimler var. Bu işe küçüklükte karikatür çizerek başladım. Tabi daha sonra eğilimlerim resim ve heykel sanatına doğru yöneldi. Ben zaten ilk önce MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde 3 yıl heykel bölümünde okudum. Ondan sonra resim bölümüne geçmeyi düşündüm. Zaten resme yatkındım. Resim bölümünden de mezun olacam" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142