Mersin İşkur’dan Lise Öğrencilerine Meslek Tanıtımı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, meslek lisesi öğrencilerine meslek seçmenin önemi ve İŞKUR’dan yararlanma konularında tanıtım yaptı.Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya...

Mersin İşkur’dan Lise Öğrencilerine Meslek Tanıtımı
banner206
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, meslek lisesi öğrencilerine meslek seçmenin önemi ve İŞKUR’dan yararlanma konularında tanıtım yaptı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre müdürlük, okul ziyaretleri, veli görüşmeleri ve sınıf görüşmelerine dikkat çekmek amacıyla Yahya Günsur Meslek Lisesi’nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte, okulda açılan stantta, İş ve Meslek Danışmanlarınca öğrencilerin soruları yanıtlanırken, İş ve Meslek Danışmanlığı Destek Dergisi dağıtıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, meslek seçmenin kişinin bütün hayatına etki ettiğini söyledi. Kişilerin yeteneklerine, becerilerine ve mutlu olabilecekleri mesleklere yönelmesinin önemini üzerinde duran Kutlu, öğrencilere meslek seçme ve iş bulma noktasında İŞKUR’dan nasıl faydalanabilecekleri konusunda da ipuçları verdi.

İş ve Meslek Danışmanları Fatih Büyükdağ ve Berna Karakuş ise “meslek seçmenin önemi ve iş arama becerileri “ konusunda öğrencilere iki ayrı seminer verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142