Mezitli Belediyesi Santranç Takımı Ödüle Doymuyor

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Satranç Takımı, Mersin'de yapılan Türkiye Kulüpler arası Santranç Turnuvası'nda takım olarak Mersin birinciliğini alırken, Antalya'da yapılan Türkiye Santranç Turnuvası'nda da bireysel olarak...

Mezitli Belediyesi Santranç Takımı Ödüle Doymuyor
banner206
Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Satranç Takımı, Mersin'de yapılan Türkiye Kulüpler arası Santranç Turnuvası'nda takım olarak Mersin birinciliğini alırken, Antalya'da yapılan Türkiye Santranç Turnuvası'nda da bireysel olarak 3 sporcu kupa kazandı.

Mezitli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya gre, Antalya’da gerçekleşen 2012-2013 Türkiye Satranç Turnuvası'nda küçükler kategorisinde bireysel olarak yarışan Ekin Barış Özenir ile Önder Altınbay Türkiye üçüncüsü, Özgün Kerem ize kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

Turnuva dönüşü sporcular kupaları ile birlikte Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler. Kazandıkları başarılarda ailelerinin, hocalarının ve Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ın çok büyük emekleri olduğunu söyleyen sporcular, özellikle kendilerine destek veren Başkan Yıldırım'a teşekkür ettiler.

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ise verdikleri emeğin karşılığını en güzel şekilde veren sporcuları kutlayarak, "Bu gençlerimiz, yarınlarımızda umudumuz olan gençler. Mezitli Belediyemize ait olan spor kulübümüzün sporcuları kupalarıyla birlikte belediyemize geldiler. Bu güne kadar ülkemizde ve dünyada yapılan satranç turnuvalarında bizleri başarıyla temsil eden gençlerimiz, son olarak Mersin’de ve Antalya’da yapılan yarışmalarda da önemli dereceler almışlardır. Mersin’de yapılan satranç şampiyonasında takım olarak birinci olmaları çok önemliydi. Bunu başardılar ve şampiyonluk kupasını da bize armağan ettiler. Antalya’da yapılan turnuvaya bireysel olarak katılan sporcularımız burada da başarılı yarışmalar çıkararak, Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü kupalarıyla kentimize dönmüşlerdir. Başarılı sporcularımızı bir kez daha kutluyorum. Karaman’da yapılacak olan yarışmada da aynı başarıları bekliyorum. Derslerindeki ve spordaki başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2013, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142