Tedarik Zinciri Akredite Test Ve Ar-ge Merkezi Açıldı

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) hibe programı kapsamında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından kurulumu gerçekleştirilen ‘Tedarik Zinciri Akredite Test ve Ar-Ge Merkezi’ açıldı.Rekabetin her geçen gün artmakta olduğu küresel...

Tedarik Zinciri Akredite Test Ve Ar-ge Merkezi Açıldı
banner206
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) hibe programı kapsamında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından kurulumu gerçekleştirilen ‘Tedarik Zinciri Akredite Test ve Ar-Ge Merkezi’ açıldı.

Rekabetin her geçen gün artmakta olduğu küresel ticari ortamda bölgedeki sanayi ve lojistik sektörünü desteklemek ve geliştirmek için Tırmıl Sanayi Sitesi içerisinde oluşturulan ‘Tedarik Zinciri-Akredite Test ve Ar-Ge Merkezi’nin açılışını Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptı. Yağmur altında gerçekleştirilen açılışta konuşan Vali Güzeloğlu, merkezin üretim yapan esnafa katkı sağlayacağını söyledi. Sanayi esnafının Tırmıl’da uluslararası üretim yaptığını, kalite ve marka konusunda büyük başarılara imza attığını kaydeden Güzeloğlu, “Bu nedenle üretimi destekleyen Ar-Ge Merkezimizi açıyoruz. Merkezimiz rekabete dayalı üretimi güçlendirecektir. Yapılan hizmetlere teşekkür etmek önemlidir. Ancak teşekkür etmenin yanında yapılanan daha ötesini istemek gerekir. Çünkü bir şeye sahip olmak yetmez. Önemli olan en iyisini yapmak ve sürdürülebilirliği sağlamaktır. Bu gibi yatırımlar sahiplenildiği müddetçe değer kazanacaktır” dedi.

Kentte yaşanan sorunların Vali Güzeloğlu tarafından takip edildiğini dile getiren MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ise Güzeloğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Aşut tarafından Güzeloğlu’na teşekkür plaketi takdim edilirken, Güzeloğlu da merkezin yapımına katkı koyanlara plaket verdi. Güzeloğlu daha sonra beraberindekiler ile birlikte ‘Tedarik Zinciri-Akredite Test ve Ar-Ge Merkezi’nin kurdelesini keserek açılışı gerçekleştirdi.

Merkezde, üretimin şeklini değiştirerek, geleceğin sanayi devrimini yaratacak olan üç boyutlu yazıcı teknolojisi yer alırken, üç boyutlu prototip üretiminden mühendislik hizmetlerine, tasarımdan kalibrasyona, çekme-basma test hizmetinden çentik-darbe test hizmetine, üst standartlarda üniversal ve mikro sertlik testinden bakır-demir-alüminyum spektral analiz hizmetine, ambalaj testlerinden malzeme danışmanlığına, tasarım desteğinden sektörel eğitimlere kadar bir çok hizmet verilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142