Tübitak Bilim Fuarı Eyüp Aygar’da

Mersin’de devam eden TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında bu kez Eyüp Aygar Anadolu Lisesi ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri araştırma sonuçlarını sergilediler.Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

Tübitak Bilim Fuarı Eyüp Aygar’da
banner206
Mersin’de devam eden TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında bu kez Eyüp Aygar Anadolu Lisesi ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri araştırma sonuçlarını sergilediler.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan protokol gereği pilot okullarda ‘Bilim Fuarı’ uygulaması gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda merkez Toroslar ilçesindeki Eyüp Aygar Anadolu Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’nde de Bilim Fuarı açıldı. Açılışa, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kamil Çelebiyılmaz, Eğitim Şube Müdürü Erol Özdemir’in yanı sıra okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çelebiyılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, Mersin’de 193 okulun TÜBİTAK 4006 kapsamında Bilim Fuarı düzenlemek için destek aldığını bildirerek, fuar düzenleyen bütün okulları kutladı. TÜBİTAK Bilim Fuarları hakkında bilgi veren Çelebiyılmaz, bu fuarlarla 5.-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasının amaçlandığını kaydetti.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verildiği fuarların açılışını ise Çelebiyılmaz ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özdemir ve ilgili okulun idarecileri beraber gerçekleştirdi. Çelebiyılmaz, stantları da gezerek öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142