Uzun Ve Atıcı Eczacılık Günü’nü Kutladı

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ve CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla mesaj yayınladılar.Mesajında kendisinin de eczacı olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Uzun, sağlık hizmetlerinin...

Uzun Ve Atıcı Eczacılık Günü’nü Kutladı
banner206
AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ve CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla mesaj yayınladılar.

Mesajında kendisinin de eczacı olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Uzun, sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılık mesleğinin öneminin her geçen gün arttığını belirtti. Eskiden doktorun olmadığı yerlerde eczacıların hastalara yardımcı olduklarını anımsatan Uzun, “Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ile toplumun ihtiyacı olan sağlık hizmetleri kaliteli sunulmaya başlandı. İnsan sağlığını değerlerin en üstünde tutan ve ona göre hareket eden eczacılarımız, her zaman bu bilinç doğrultusunda en kaliteli hizmeti sunmanın gayreti içinde olmuşlar ve olmaya da devam etmektedirler. Türk eczacılığının almış olduğu önemli mesafe, sağlık gibi bütün Türk toplumunu ilgilendiren bir konuda, çoğu kez hayati unsuru olan eczacılığa karşı hepimiz duyarlı olmak zorundayız. Sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ilacın üretimini ve vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, kendini tüm insanlığın sağlığını düşünmeye adayan, sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılığı, özveri ve gayret içerisinde sürdürmekte olan tüm meslektaşlarımın Eczacılık Günü'nü kutlarım” dedi.

CHP’li Atıcı ise eczacılar, hastalar başta olmak üzere her yurttaşın sağlık konusunda sürekli temas ettiği, önemli ve saygın bir mesleğin temsilcileri olduklarını vurguladı. Üretimden tüketime kadar ilacın her aşamasında yer alan eczacıların, toplumun her kademesine ve Anadolu’nun en ıssız köşelerine hizmet verdiklerine işaret eden Atıcı, “Bizde eczacı, halkın derdini dinleyen, yol gösteren, sağlığın nöbetini tutan bazen de acı ve tatlı gününü paylaşan kader arkadaşıdır. Eczacıların ve halkımızın diğer sorunlarını, insana ve emeğe değer veren sosyal demokrat bir anlayışla beraber çözmek mümkündür. Eşit özgür ve adil yönetimi beraber kurmak dileği ile tüm eczacıların bu anlamlı gününü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142