Vali Güzeloğlu Engelliler Haftası’nı Kutladı

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, engelli vatandaşlar için bilgi, hizmet ve çevre koşullarının daha rahat ulaşılabilir hale getirilmesinin öncelikle amaçları olduğunu bildirdi.Engelliler Haftası kapsamında bir mesaj yayınlayan Vali Güzeloğlu,...

Vali Güzeloğlu Engelliler Haftası’nı Kutladı
banner206
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, engelli vatandaşlar için bilgi, hizmet ve çevre koşullarının daha rahat ulaşılabilir hale getirilmesinin öncelikle amaçları olduğunu bildirdi.

Engelliler Haftası kapsamında bir mesaj yayınlayan Vali Güzeloğlu, engelli vatandaşların toplumsal ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunları ortadan kaldırmanın, çağdaş bir kamu yönetiminin ve sosyal devletin temel görevlerinden olduğunu kaydetti. Türkiye’nin, yapılan çalışmalarla engelli vatandaşlar ve ailelerine sosyal yardımdan eğitime tüm konularda destek verilmesi ve sorunlarının çözülmesi konusunda çok önemli bir noktaya geldiğine işaret eden Güzeloğllu, “Fakat bu çalışmaları yeterli görmüyor daha ötesini ve daha iyisini hedefliyoruz. Mersin’de göreve başladığım günden bu yana gerek kamu yönetimi gerekse de yerel yönetimlerle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik ortak bir kararlılığı ve iradeyi paylaşıyoruz. Her şeyden önce temel olarak onların yaşam ve eğitim haklarının iyileştirilmesinde çok önemli açılımlar sağladık ve bu konudaki çalışmalara devam ediyoruz. Eğitilebilir tüm engellilerimizin eğitim kurumlarıyla buluşması ve eğitim almaları anlamında çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik” dedi.

Mersin Valiliği olarak, tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Güzeloğlu, “İl genelinde hayata geçirdiğimiz, engelli vatandaşlarımızın özellikle kamu hizmet binalarına giriş çıkışlarının ve kamu hizmeti almalarının kolaylaştırılmasını amaçlayan sosyal sorumluluk projeleri, büyük bir ilgi ve duyarlılıkla çok daha hızlı bir şekilde sürmektedir” ifadelerini kullandı.

Mesajında engellilere de seslenen Güzeloğlu, şunları kaydetti: “Sizin bizden hiçbir farkınız yok. Zorluklara rağmen hayata tutunduğunuz göz önüne alındığında yüreğinizin gücü ve gönül zenginliğiniz bizlerden daha fazla. Hayatı yakalama arzunuz hiç eksilmesin. Bizim kapımızı çalmaya devam edin. Bizleri sizin isteklerinizi yerine getirmeye mecbur edin. İnanıyorum ki, her düzeyde yapılan bu çalışmalar neticesinde çok olumlu sonuçlar ortaya çıkacak, vazgeçilmezlerimiz olan engellilerimiz artık bağımsız bireyler olarak üreten, spordan sanata, yönetimden ticarete, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde daha çok yer alacaklardır. Engelli vatandaşlarımızın sorunları hakkında halkımızın bilgilendirilmesine ve toplumdaki duyarlılığın artırılması dileğiyle, Engelliler Haftası'nı kutlar, tüm engelli vatandaşlarımıza mutlu ve sağlıklı bir yaşam dilerim.”

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142