Yenişehir’deki Okullara Prefabrik Soyunma Kabinleri Yerleştiriliyor

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, daha önce 11 ilköğretim okulunun bahçesine yerleştirdikleri prefabrik soyunma kabinlerini, şimdi 6 okula daha yerleştireceklerini bildirdi.Yenişehir Belediyesi’nden yapılan...

Yenişehir’deki Okullara Prefabrik Soyunma Kabinleri Yerleştiriliyor
banner206
Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, daha önce 11 ilköğretim okulunun bahçesine yerleştirdikleri prefabrik soyunma kabinlerini, şimdi 6 okula daha yerleştireceklerini bildirdi.

Yenişehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, daha önce Kocavilayet, Perşembe Vakfı, Barbaros, Kamil Tarhan, Müfide İlhan, Akdeniz Bölge Komutanlığı, Bahçelievler, Necati Bolkan, Aliye Pozcu ve Şevket Pozcu ilköğretim okullarına prefabrik soyunma ve giyinme kabinleri yerleştirildiği anımsatıldı. İlçedeki diğer okullarda da bu çalışmanın devam ettiği belirtilen açıklamada, “İlköğretim okullarına konulan prefabrik soyunma odaları, spor malzemelerinin konulması için bir bölüm ile kız ve erkek öğrenciler için ayrı bölümlerden oluşuyor. Daha önceleri öğrencilerin ya sınıflarda ya da başka bölümlerde giyinmek zorunda kaldıklarını belirten okul yöneticileri, Yenişehir Belediyesi’nin bu uygulamasıyla öğrencilerin rahatladığını, artık beden eğitimi derslerine rahatça hazırlanabildiklerini belirterek, Başkan Genç’e ve belediye çalışanlarına teşekkür etti” denildi.

Yenişehir Belediye Başkanı Genç de konuya ilişkin açıklamasında, “Okullarımızın ihtiyaçlarını belediyemiz olanakları ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz. Daha önce bölgemizdeki 11 ilköğretim okulunun fiziki şartları öğrencilerimizin beden eğitimi derslerinde kullanılacak soyunma odası yapmalarına elverişli değildi. Biz de prefabrik soyunma odalarını okullarımıza yerleştirdik. Ekiplerimiz şimdi de Batıken, Menteş, Cumhuriyet İlköğretim Okulları, Pirireis Ortaokulu ile Eyüp Aygar Fen Lisesi ve Dumlupınar İmam Hatip Lisesi’ne bu kabinlerden yerleştirmek için çalışıyorlar. Ayrıca öğrencilerimizin daha sağlıklı bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmeleri için temizlik, asfaltlama, bahçe düzenlemesi ve bakım çalışmalarımızı da sürdürüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142