Yenişehirli Gönül Elçilerinden Öksüz Ve Yetim Çocuklara Destek

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan ve Yenişehirli Gönül Elçileri, maddi durumu iyi olmayan öksüz ve yetim çocukların ailelerini ziyaret ederek destekte bulundular.Mersin’de Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe...

Yenişehirli Gönül Elçilerinden Öksüz Ve Yetim Çocuklara Destek
banner206
Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan ve Yenişehirli Gönül Elçileri, maddi durumu iyi olmayan öksüz ve yetim çocukların ailelerini ziyaret ederek destekte bulundular.

Mersin’de Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu’nun himayesinde yürütülen “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında, ilk ziyaret Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan ve Yenişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Ayhan Aykut, Deniz Mahallesi Muhtarı Süleyman Şenol, Yenişehir Gönül Elçileri liderlerinden Sevgi Çetin ve gönül elçileri tarafından, maddi durumu iyi olmayan 7 çocuklu Yeter Aslan’ı evine gerçekleştirildi. Özarslan, Yeter Aslan’ın öksüz çocuklarına, bir senelik ev kiralarını karşılama ve eğitimleri için bilgisayar alma sözü verdi.

Kaymakam Özarslan, daha sonra Yenişehir Gönül Elçileri liderlerinden Saliha Sörbahanlı ve gönül elçileri ile birlikte 7 çocuklu, dul vatandaş Akide Çelik’i evinde ziyaret etti. Ziyarette, Akide Çelik’in babası, daha önce hiç kimsenin kendilerini böyle samimiyetle ziyaret etmediğini, Kaymakam ve Gönül elçilerinin onları evlerine gelerek ziyaret etmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu söylerken gözyaşlarına hakim olamadı.

Özarslan ve gönül elçileri ziyaretlerine, Pirireis İlköğretim Okulu’nda eğitim gören yetim öğrenci Mustafa Aman’ın eviyle devam ettiler. Ziyarette, öğrencinin okuldaki başarısını artırmak için etüt merkezleri ile irtibata geçileceğinin sözü verildi.

Gönül elçilerinin gıda yardımı ve çocuklara getirdikleri hediyeleri verdikleri ziyaretlerle ilgili konuşan Kaymakam Özarslan, “Yetim ve öksüzleri sevindirmek, kimsesizlerin ve özellikle de yaşlıların gönlüne girmek çok önemlidir. Samimiyetimizi onlara her zaman göstermeliyiz. Tüm yetimleri ve öksüzleri tebessüm ettirmek, onlara el uzatmak bizim sorumluluğumuzdur. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onların bir anlık bir tebessümü için bizler gönül elçilerimizle birlikte daima onların yanında olduğumuzu hissettirerek, elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

Aileler ise ziyaretlerinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Özarslan ve gönül elçilerine teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142