Ezgin Urfa vekilini MKYK'ya önerdi...

Ezgin Urfa vekilini MKYK'ya önerdi...
banner206
Hafta sonu yapılacak olan Ak Parti büyük kongresi öncesi Şanlıurfa'dan hangi ismin MKYK üyesi olacağı merak edilirken,  Yazar Ezgin, Gülpınar hakkında görüş bildirdi.

 Milat Yazarı Av. Ercan Ezgin "AK Parti MKYK’sında kimler olacak?" başlıklı köşesinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar'ı işaret ederek 24 Haziran seçimlerinde liste tepkilerine karşı oy kaybını önlediğini yazdı. Yazar Ercan Vekil Gülpınar'ın bölge sorunlarını çözebilecek siyasi kimliğe sahip olduğunu düşünüyor.

24 Haziran seçimlerinden galip gelen AK Parti'de Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinin kimlerden oluşacağı merak konusu iken Milat Gazetesi Yazarı Av. Ercan Ezgin de kurulda kimlerin yer alması gerektiğine dair bir yazı kaleme aldı.

Yazıda Şanlıurfa'yı da yakından ilgilendiren bir bölüm vardı. Yazar Ercan, MKYK da yer alması gereken isimlerden biri olarak AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'ı işaret etti.

24 Haziran seçimlerinde liste tepkilerine karşı vekil Gülpınar'ın oy kaybını önlediğini dile getiren Yazar Ercan, partiye hitaben "Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da AK Parti’nin bayrağını canları pahasına, büyük risk alarak sallayan, büyük tehditler almasına rağmen devletinin yanında durmaya devam eden nice dava adamları var. Neden bunları kimse görmüyor, elleri tutulmuyor, görüş ve önerilerine kulak kabartılmıyor? Bu dava adamları yaşadıkları zorluklar ve gördükleri engeller karşısında artık umudunu, heyecanını ve davaya olan inancını yitirmektedir" dedi.

İşte yazıda vekil Gülpınar ile ilgili o bölüm:

 

Dikkat çeken isim: Mehmet Kasım Gülpınar

AK Parti, MKYK’sında tecrübeli isimlerin yanında, geçmişi temiz, kötü ve kötülüklere bulaşmamış, samimi ve ihlaslı dava adamlarını, yeni yüz ve yıpranmamış isimleri parti yönetimine katarak yola devam etmeli. Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar da bu anlamda gerçekten dikkat çeken bir siyasi kimlik. Urfa’da diğer birçok ilde olduğu gibi milletvekili listelerine ciddi tepkiler vardı. Partililer adeta kazan kaldırmıştı. Ak Parti hedeflenen oya ulaşamasa da seçimlerde büyük hezimetin önüne geçen, küskünleri AK Parti’yle barıştıran, seçimlerde en çok emek sarf eden adayların başında Mehmet Kasım Gülpınar gelmekteydi. Gülpınar’ın çeşitli kesimlerle olan teması ve gayretleri, AK Parti’nin Urfa’da daha fazla oy kaybetmesine engel oldu. Samimiyeti, ciddiyeti, yıpranmamış geçmişiyle, bilgi ve birikimiyle, birden fazla yabancı dili çok iyi bilen entelektüel kimliğiyle, hem doğuya hem de batıya hitap edebilecek birleştirici babacan kişiliğiyle Mehmet Kasım Gülpınar,  AK Parti yönetiminde değerlendirilebilecek ve bölgenin sorunlarının çözümünde aktif rol üstlenebilecek faydalı bir kimlik ve değerli bir şahsiyettir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277