Gençler mesajını verdiler...

Gençler mesajını verdiler...
banner206
 Ak Parti Şanlıurfa il gençlik kolları genişletilmiş divan toplantısında yerel seçimler ön plana çıktı.

GAPTEM'te yapılan il Gençlik kolları divan toplantısı divan heyetinin oluşmasıyla başladı. 

 
İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
Türkiye’de 81 İlde uygulamaya giren AK Parti İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı.
AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısına katılım yoğun oldu. Toplantıya Katılan isimler arasında; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları Genel Merkez MKYK Üyesi Mehmet Zeki Tuğrul, BŞB Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Milletvekili MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız, MKYK Üyesi Vildan Polat, Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal, İlçe Belediye Başkanları ve teşkilat mensupları katılım sağladı.
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız konuşmasında; “Bu Kutlu Yolda, Bu sevda Uğraşında Beraber Yürüdüğümüz Yağan Yağmurda Beraber Islandığımız, kardeşlik Türkümüzün ilham kaynağı, Ak Partimizin Vicdanı Sevgili Genç kardeşlerim, sizleri genç bir yüreğin heyecanı ile selamlıyorum.
Ak Parti Bir Erdemliler Hareketidir. Ak Parti Dünya Düşman Olsa da Allah Bizden Yana Diye Haykıran Mazlumların Umut Kaynağı, Ezilmişlerin Gölgesinde serinledikleri Koca Bir Çınardır. AK Parti, bir inançtır, idealdir, şuurdur, bilinçtir. AK Parti, binlerce yıllık bir dava çınarının günümüzdeki genç ve taze filizidir. Ak parti Gençliği ise Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da işaret ettiği bilgi gençliğidir, sorunun kendisi değil sorunun çözüm parçasıdır, tüketen değil üretime odaklı bir anlayışın odağıdır. Yine Cumhurbaşkanımız recep Tayyip ERDOĞAN’ında belirttikleri gibi siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır.  Yine Üstad Necip fazıl’ın da Tarif Ettiği gibi Mesele memleket Vatan Millet Olunca Sağına Soluna Bakmadan Ben Varım Diyebilen bir gençlik hareketidir. Ak parti gençlik kolları 1 Buçuk Milyon Üyesiyle Dünyanın En büyük gençlik oluşumudur. Ama daha çok gence ulaşmalı, Her genci Kazanmalı ve Her Genç Kalbe Dokunmalıyız. 
Sevgili Gençler;
Gençlerimizin siyasette etkin olmasının kapısını Ak Parti açmıştır. Milletvekili yaşının 18’e düşmesi, teşkilat başkanımız Erkan Kandemir’in Gençlik oluşumundan gelmesi ve il başkanlarımızın gençlerden seçilmesi liderimizin gençlere ne kadar önem verdiğinin kısa birer göstergeleri. Yine okul, gençlik merkezleri, gençlik alanları ve sayısız proje ak parti zamanında hayat buldu.
Biz bu yola çıkarken uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece dedik. Gideceğiz gündüz gece. Gençlere daha iyi bir Türkiye bırakabilmek için vesayete meydan okuduk. Gençlerimizden aldığımız enerji ile güç ile insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek reform üzerine reform yaptık. Gençlere inandığımız için Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ında Dediği gibi dünya 5'ten büyüktür diyerek küresel adaletsizliklere baş kaldırdık. Gençlerden aldığımız ilham ile 2023 hedeflerini ilan ettik. Gençlerimize güvendiğimiz için 2053, 2071 hedeflerini emanet ettik.
Geleceğimiz olan değerli gençler; 
Sizlerden safahat’ı okumanızı istiyorum çünkü o ruhu, o inancı taşımaları, Akif’in özlemini duyduğu Asım’ın neslinin hayat bulmasına vesile olacaktır. Akif’teki insan, vatan ve millet sevgisini, dürüstlüğü, ahde vefayı, sözüne sadakati, mücadele ruhunu, kahramanlığı ve cesareti iyi anlamalı ve iyi okumalıyız. Okuyun, araştırın, pratik yapın. Sadece okumak yetmiyor. Gençler, öncelikle düşüneceksiniz, uygulayacaksınız. Kahraman gençlerimiz 15 Temmuz’daki FETÖ hainlerine karşı dik duruşlarıyla Feto’nun her bir ihanetçisine Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bu vesileyle milli duruşunuzdan dolayı şükranlarımı sunuyorum
Sevgili gençler, teknolojinin ulaştığı seviyeye rağmen kitaplar hala kendini geliştirmek isteyenlerin hazineleridir. Ülkemizde mesele kitap okumama sorunudur ama ben yeni nesilden umutluyum. Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım. 15 Temmuz gecesi gördük ki işte bu vasıflara sahip gençlik, gerektiğinde ülkesi ve milleti için, istiklali ve istikbali için gözünü kırpmadan canını dahi ortaya koyabilmektedir. Sıra bu milletin tarihiyle, kültürüyle, değerleriyle bütünleşmiş gençliğin söz sahibi olmasına gelmiştir.
Gençler
Sadece iyi doktor, iyi öğretmen, iyi avukat olmak yetmez aynı zamanda iyi birer insan da olmamız gerekiyor. Bilgi ve hikmet. Bu iki kavramı unutmayın. Bilgisiz hikmet olmaz.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi  ‘Asıl olan milletin gönlünde yer etmektir. Bunu başaramadıysanız tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkûm olursunuz.’
Sözlerime Üstad Necip fazıl’ın Şu Dizeleriyle Son veriyorum

Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte! 
Ölsek de sevinin, eve dönsek de! 
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! 
Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! 
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç; “Malumunuz Türkiye’nin en genç ilinin gençlik kolları başkanlığı görevini yürütüyoruz şükürler olsun ki Ceban’ı hak bize böyle bir kutlu yürüyüşte böyle bir vazifeyi yükledi tabi ki her maratonda karşımıza bir takım zorluklar güçlükler çıkacaktır. Bizler bu zorluklar karşısında kendimize örnek alacak bir kişiyi seçtik önce refik sonra tarik dedik yoldaşımızı iyi seçtik. 
Bu kişi sadece bize örnek değil tüm dünyaya örnek oldu tüm mazlumlara yoldaş oldu rabbim öyle bir kişiyi karşımıza çıkardık ki 7 düvel bir araya da gelse Allah bize yeter dedi. Biz bu kişiyi bir hoca olarak gördük kendimizi onun bir öğrencisi talebesi olarak gördük bu kişi Baş Komutanımız Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. 
Biz kendisinden çok şey öğrendik yiğitiliği, mertliği, dik durmayı kendisinden öğrendik evet kıymetli yoldaşlarım işte Ak Parti Gençlik Kollarının mayasında böyle bir İbrahim bereketi vardır.  Kıymetli kardeşlerim 
Malumunuz Önümüzde bir yerel seçim dönemi var bu seçimde biz gençlik kolları olarak kendi hikâyemizi kendimiz yazacağız unutmamalıyız ki aslanlar kendi hikâyelerini yazmadıkça avcıların hikâyesini dinlemeye mecbur kalır. 
Evet, bu dönemde tutmadığımız el dokunmadığımız kalp bakmadık göz bırakmayacağız. Çalınmadık kapı bizim kapımız değildir şiarı ile düsturu ile hareket edeceğiz. Yunus Emre’nin çok güzel bir sözü var kader gayrete aşıktır. Siyasette özne değil nesne olacaz Mahalle mahalle sokak sokak gezip kardeşlerimizin dertleri ile dertlenip onlarla hemhal olacağız. 
 Ak parti gençlik kollarında ben diye bir kelime yoktur biz vardır. Biz asımın nesliyiz ne diyor şair asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçekten işte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek bu minvalde hareket ederek unutmayacağız ki bizim kızıl elmamız ilahi kelimetullahdır. Allahın kelamını tüm dünyaya ilmek ilmek işliyip Osmanlının torunlarını yeniden dirilteceğiz. Ve yeni Urfa’yı yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Beni sabırla dinlediğiniz için katıldığınız için herkese teşekkürlerimi ve saygılarımı iletirim” dedi.
Gençlik Kolları Genel Merkez MKYK Üyesi Mehmet Zeki Tuğrul; “Değerli Yol Arkadaşlarımız;
Bugün burada GençLik Kolları teşkilatımızın danışma meclisini coşku ve heyecan içerisinde idrak etmekten duyduğum memnuniyeti ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu danışma meclisimizin hayata geçirilmesinde katkısı olan herkese ayrıca teşekkürü de borç sayıyorum. Rabbim bugün olduğu gibi nicelerce kez daha bir ve beraber olmayı, aynı çatı altında toplanmayı, aynı hedefler uğruna Liderimiz; Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından yol yürümeyi bizlere nasip etsin.
AK Parti olarak en büyük amaçlarımızdan bir tanesi de özgür düşünceye sahip, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hem kendi toplumunun hem de evrenselin doğrularından haberdar olan ve hayatın güçlüklerinin üstesinden gelebilecek, donanımlı ve yetenekli gençler yetiştirmek en önemli hedefimizdir. Bu kapsamda AK Parti Gençliğine çok büyük önem düşmektedir. Çünkü gelecek gençlerindir. 
Şüphe yoktur ki bugünün gençleri olarak bizler geleceğin emanetimi ve davamızın sorumluluğunu üzerimizde taşımaktayız. Dolayısı ile partimizin bugüne kadar gerçekleştirdiği, hayata geçirdiği yatırımlardan en kalıcı olanı gençlere yaptıklarıdır. Çünkü gençlik ülkemizin en büyük dinamiği ve imkanıdır. Gençleri siyasete katamamış olan, gençliğin potansiyelinden faydalanamayan siyasi hareketler, demokratik rekabet ortamında bir adım geriden gelmeye mahkumdurlar. Gençleri siyasi partilerin oy deposu, eleman kaynağı, militan deposu olarak değil, siyasi partilerin esas unsuru olarak gören ve bunun gereğini yapan tek parti AK Partidir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir konuşmasında dediği üzere “Gençlik ülkenin üretim kapasitesi, iş gücü, enerjisi, maddi gücü olduğu kadar ruhudur, aklıdır, vicdanıdır ve ufkudur.”
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI
AK Partimizin gençliğe verdiği önemin en önemli dışa vurumu da gençlik kolları teşkilatımızdır. AK Parti Gençlik Kollarımız bugün 81 il, 921 ilçe, 387 belde ve 50.280 mahalle/köy üzerinde teşkilatlanmış yaklaşık 2 milyon üyesi ile ülkemizin en büyük gençlik yapılanmasıdır. Temel amacımız kapı kapı, fert fer dolaşarak ulaşılmadık genç bırakmamaktır. Ülkemizin gençleri ülkemizin geleceği adına umutlu olabilmemiz için gerekli her türlü liyakata sahiptir. Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan ne demiştir?:siyaset gençleşecek. Dolayısı ile ülkemizin zeki, dinamik ve yüksek seviyeli gençleri ülkemizin kaderini belirlemede söz sahibi olacaktır. Bugün gelinen noktada görüyoruz ki, gençlik hususunda partimizin verdiği hiçbir söz yarım kalmamış, kuru hamaset olarak uçup gitmemiş ve popülizme kurban edilmemiştir.
Bizler için siyaset bir uzlaşı alanıdır. Toplumsal ve kültürel çeşitliklerimiz demokratik çoğulculuğun üreteceği tolerans ve hoşgörü zemininde siyasette birer renkliliktir. Partimiz demokratik siyaset zeminini her türlü sorunun aktarıldığı, tüm toplumsal taleplerin yansıtıldığı ve doğru ile yanlışların kendisini test edip düzeltebileceği bir zemin olarak görmektedir.
Partimizin siyasetinin dayanağı millettir. Her şey millet içindir. Çünkü partimizin siyaset anlayışında asıl olan insanımızla aynı yolda olmak, aynı güzergahı ve aynı kader çizgisini takip etmektir. AK Partimizin siyaseti milleti merkeze alan, topluma güvenen, toplumun değerleri ile barışık ve problemlerin çözümünün ana hedef olduğu bir siyasettir. İşte toplumun sesine kulak verebilmek, istişare sürecimizi düzgün bir şekilde sürdürebilmek adına bu danışma meclislerimizi de organize ediyoruz. İstişare bizim siyasetimizin temelidir. İstişare sayesinde ortak akıl harekete geçer, yeni ufuklar açılır, yeni yollar belirlenir. Bugün bu meclisimizde de en etkin bir şekilde partimiz ve gençlik kollarımız adına en hayırlı en yararlı sonuçların çıkmasını Rabbimden niyaz ediyorum.
Partimizin ve gençlik kollarımızın hizmet anlayışı ve kararlılığı hiçbir zaman zayıflamamıştır. Rabbimizin yardımı ve milletimizin desteği ile AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde hız kesmeden yoluna devam edecektir. Bugün ülkemiz FETÖ, PKK, DEAŞ ve daha nice terör örgütleri ile mücadelesini işte bu anlayış ile yürütmektedir. Liderimiz ne diyor?: Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet!Bizler de Liderimizin bu ilkelerine sıkı sıkıya sahip çıkarak mücadelemizde zafere ulaşacağımızdan eminiz.
Tekrardan katılım sağlayan tüm gençlik kolları teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Konuşmamı Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözü ile bitirmek istiyorum:
“14 Ağustos 2001’i unutmayın. Bu bizim yola çıkış tarihimizdir. O gün ne dedik? Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Ne olursa olsun gideceğiz. Gündüz de gideceğiz, gece de gideceğiz, hedefe ulaşana kadar gideceğiz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142