Harran Kaymakamı göreve başladı

Harran Kaymakamı göreve başladı
banner206
 İç işleri bakanlığı 2017 Ağustos ayı kaymakamlar Kararnamesi’nin açıklanması ile birlikte Harran Kaymakamlığına Kastamonu Doğanyurt kaymakamı Ömer Faruk Çelik ilçeye gelerek göreve başladı.
Kaymakam Çelik’i Harran belediye başkan vekili Mustafa Yıldız, Harran jandarma komutanı J. Yüzbaşı Murat uyanık ve diğer kurum ve daire amirleri karşıladı.
Daha sonra kaymakamlık makamında daire amirleri ile bir araya gelen kaymakam Çelik burada tebrikleri kabul etti.
 
 Ömer Faruk Çelik Kimdir?
Ömer Faruk ÇELİK 1986 Yılında Burdur'un Altınyayla ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Altınyayla'da lise eğitimini ise Bursa Hürriyet Lisesi'nde tamamlamıştır. 2007 yılında Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Kamu Hizmetine 2009 Yılında İstanbul Yeni Bosna Vergi Dairesi Müdürlüğü'nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2009 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavında başarı göstererek Şubat 2010 tarihinde Isparta Kaymakam Adaylığı görevine başlayan Ömer Faruk ÇELİK sırasıyla 2 ay Isparta Valiliği Merkez Stajı, 2 ay Antalya Kaş Kaymakam Refikliği ve Aydın İli teftişinde bulundu. Gülnar Kaymakam Vekilliği´nin ardından Virginia Commonwealth Üniversitesi'nde dil eğitimi aldı, Virginia Eyaletinde mesleki incelemelerde bulundu. Dışişleri Bakanlığı Stajını Birleşmiş Milletler'de (New York,NY) yaptı. Yurtdışı dönüşünde Boğazlıyan Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Ardından 98. Dönem Kaymakamlık Kursunu birincilikle tamamladı. 2013-2015 tarihleri arasında Atabey Kaymakamlığı görevini tamamladıktan sonra 10/08/2015 tarihinde Doğanyurt Kaymakamlığı görevine başladı. Son olarak 2 İç işleri Bakanlığının 2017/345 sayılı son Mülki İdari Amirleri Kararnamesi ile Şanlıurfa’nın Harran kaymakamlığına atandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142