Salona damga vurdular...

.

Salona damga vurdular...
banner206
 AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresine Şanlıurfalılar damgasını vurdu. Dün 10 Otobüs ve onlarca araçlarla yola çıkan Ak Parti Şanlıurfa Teşkilat üyeleri sabah saatlerinde Ankaraya vardılar.  Kongrenin yapılacak salona gelen Teşkilatı üyeleri salonda Urfa adına adeta damga vurdular. AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, BŞB Nihat Çiftçi, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Hilvan Belediye Başkanı Ali Aslan Bayık, 
ilçe Başkanları Kadın Kolları Bşk Aysel Göncü, Karaköprü Kadın Kolları Başkanı Eda Çakmaklı ve GençlikKolları Başkanı Sedat Ertürk ve üyeleri salonda ki yerlerini aldılar. Urfaspor kaşkolu ile salona gelen Urfa heyeti Kongreyi bekliyor. 
Ak parti bugün Ankara Arena Spor Salonu'nda saat 10.00'da başlayacak. Yoklama ve açılışın yapılmasının ardından start alacak olan kongrede, ardından divan seçimi yapılacak. Kongrenin Divan Başkanı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olacak. Gündemin okunmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan olarak son kez konuşmasını yapacak. Genel Başkan ve diğer merkez organ adaylarının Divan Başkanlığı'na yapacağı müracaat sonrası Genel Başkan adayı kongrede konuşma yapacak. Daha sonra ise Genel Başkan ve diğer organların seçimine gidilecek. Diğer organlar arasında Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinin seçimi yapılacak. Üyeler, 50 asıl ve 25 yedekten oluşuyor. Merkez Disiplin Kurulu'nda 11 asıl olmak üzere 5 yedek, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu'nda ise 3 asıl ve 2 yedek, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu'nda ise 5 asıl ve 2 yedek üye bulunuyor. Tüm bunların belli olmasının ardından, Genel Başkan seçilen isim teşekkür konuşması yapacak ve kongre sona ermiş olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu, partinin Genel Başkanlığı'na 27 Ağustos 2014 yılında Olağanüstü Büyük Kongre ile gelmişti.
Bugünkü kongreye, 5 bin kişi davet edildi. 'Kutlu Yürüyüşe Devam' sloganıyla yola çıkan AK Parti, bugün bin 470 delegenin oyunu kullanmasının ardından Yeni Genel Başkanını ilan edecek. Ankara Arena Spor Salonu'nun dışına iki dev çadır kuruldu, salona sığmayan partililer kongreyi buralardan takip edebilecek. Hazırlıklar, 6 tane alt çalışma grubunun çalışmasıyla tamamlandı. 6 bin tane davetiye basıldı ve tüm sivil toplum örgütlerine, sendikalara, siyasi partilere ve yabancı misyon şefleriyle, büyükelçiliklere davetiyeler gönderildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongreye davet edilen isimler arasında yer alıyor.

Türkiye genelinden gelen otobüs sayısı yaklaşık bin 300 ve 40-50 bin üzerinde teşkilat mensubunun kongreye katılması bekleniyor. Kongre alanında bin 100 civarında görevli bulunuyor. Terör konusundaki tavrı dolayısıyla HDP'ye davetiye gönderilmedi.

Kongrede, güvenlik önlemlerinin artışı dikkat çekti. Kongreye katılacak partililer, güvenlik noktalarında yapılan aramalar sonrası kongre alanına girdi.  

BÜYÜK COŞKU

 AK Parti'nin 2. Olağan Büyük Kongresi'nde coşkulu bekleyiş sürüyor.

AK Parti'nin 2. Olağan Büyük Kongresi'nde coşkulu bekleyiş sürüyor. Kongre, saat 10.00'da başlayacak. Partililer, salonda Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Genel Başkan adayı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı ellerinde Türk bayrakları ve AK Parti bayrakları ile bekliyor. Salonda, 'Mesele koltuk değil, siz hala anlamadınız mı', 'Can Türkiye'ye heyecan geldi', 'Reis'e yaşıkır Başkanlık, Adıyaman'a yakışır Bakanlık', 'Kutlu yürüyüşümüze Binali Yıldırım'la devam' pankartları dikkat çekti.  

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi nedeniyle Ankara Arena Spor Salonu ve civarındaki bazı yollar trafiğe kapatılırken, çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. 

AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi nedeniyle Cumhuriyet Caddesi, Hipodrom Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi trafiğe kapatıldı. Kongre nedeniyle Ankara Spor Salonu çevresinde ve Ankara’nın giriş yollarında geniş güvenlik önlemleri alındı. Güvenlik tedbirleri kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden 5 bin polis görevlendirildi. Kongrenin yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu çevresi de bariyerler ile kapatıldı.

Atlı Polis Birlikleri de kongre alanında görev yapıyor. Salona giriş yapan vatandaşlar detaylı üst aramasından geçirildikten sonra salona alınıyor. Kongre nedeniyle Ankara dışından binlerce vatandaş sabahın ilk saatlerinde kongrenin yapılacağı alanda toplandı. Kongre nedeniyle trafiğe kapatılan yollar kongrenin bitimine kadar kapalı olacak. Ankara Tren Garı'nın ana girişi de güvenlik önlemleri çerçevesinde kapatıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ana giriş kapısının kongre bitiş saatine kadar kapalı olacağı ve girişlerin Celal Bayar Bulvarı tarafından yapılacağı bildirildi.

Ankara Arena Spor Salonu alanına giriş yapmak isteyen kolunda alçı olan bir vatandaşın detaylı üst araması yapıldı. Kolundaki alçı detaylı olarak kontrol edilen vatandaş daha sonra alana alındı. Ayrıca, polis kontrol noktalarında, giriş yapan her vatandaş kamera ile kayıt altına alındı.

Saat 10.00’da başlayacak kongrenin saat 16.00 - 17.00 sıralarında sona ermesi bekleniyor.  

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142