Urfa'ya geldi...

Urfa'ya geldi...
banner206

Ak Parti yerel yönetimlerden sorumlu en yetkili isim Şanlıurfa'da.

Şanlıurfa Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediye Başkan adaylarını belirlenmesinde başrol oynayan Ak parti genel başkan yardımcısı ve yerel yönetimler başkanı Mehmet Özhaseki, yardımcıları Mahmut Kaçar ve Ahmet Zembilci ile birlikte üç gün sürecek olan Şanlıurfa gezisi ve temaslarına Viranşehir ilçesi ile başladı. Özhaseki, il başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Ceylanpınar belediye başkanı Feyyaz Soylu ile birlikte Partisinin Viranşehir teşkilatının ziyaretinin ardından  Viranşehir Belediyesine geçti. Başkan Salih Ekinci ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Özhaseki  daha sonra onuruna verilecek olan yemek programına geçti. Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci, 9 aylık faaliyetleri hakkında Özhaseki'ye bilgi verdi.

Belediye Başkanı Salih Ekinci'nin makamında gerçekleştirilen ziyarette, AK Parti Şanlıurfa Milletevekili Doç Dr Halil Özşavlı, İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, AK parti Viranşehir ilçe Başkanı Ali Tekin ile parti üyeleri ve Belediye meclis üyeleri hazır bulundu.

 Ziyaretten ve heyeti karşılamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci, yaptığı konuşmada şunları söyledi :" Sayın bakanım Bizleri kırmayıp davetimiz kabul ettiğiniz buraya geldiğiniz için öncelikle sizlere şükranlarımı sunuyorum. Sayın bakanım bildiğiniz üzere burası 20 yılda beri HDP elindeydi. Allaha şükürler olsun 20 yıl sonra burayı güzel bir kadroyla beraber sahada güzel çalışarak kazanmak bize nasip oldu. Bundan sorası inşallah AK belediyeciliği ilçemize öyle güzel bir tanıtacağimki 5 yıl sonra böyle Ak parti bayrağımız dikeceğiz ve evimizde oturup belediyeyi kazanacağız. "dedi.

Viranşehir Belediyesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Özhaseki iseşunları kaydetti:

"Öncelikle Salih kardeşimin aday olmasında emeği olan milletvekili arkadaşım Halil beye arkasından Salih beye, çevresine hemşerilerine AK Parti olarak elbet Urfa ilimiz büyükşehir belediyemiz gayretlerine burada adeta bir destan yazan tüm kardeşlerimi hürmetlerim saygılarım sunuyorum. Hepinizden Allah razı olsun.

 Sayın Cumhurbaşkanımızla dün beraberdik buraya geleceğimiz söyledim sizlere selamını getirdim. sizin burada kazandığınız seçim anlamlı bazı yerler vardır. Seçimler formaliteden YAPILIR. Kazanan beli kim gelirse gelsin çalışma yürür. fakat buralar zor yerler kendine has şartlar olan yerler. seçildikten sonra hepimize düşen çok görevler var. Şımarmadan, gurura kapılmadan çalışmalıyız.

   Bizden önce ideolojik takıntılı bir anlayış vardı. 94 öncesini söylüyorum. Aynı şimdi HDP liler yaptığı gibi. çok şükür bizimle beraber bir hizmet belediyeciliği başladı.gece gündüz demen den çalışacağız dedik mazeret üretmeyeceğiz dedik. kimseyi kimseyi ayırmayacağız. maddem hepimiz bu ülkede bu toprakta yaşıyoruz herkes başımızın tacıdır.

 Yolara düştük çok şükür başardık zor şartlarda hemde bin bir türlü sıkıntılar çektik. arkadaşlar belediyeciliğin özü çalışmaktır. hizmet etmektir bir oka dar'da insanlara yakın olmak onların yanında olmak onların günlünü almaktır kibirlenmemek , gururlanmamaktır kimseyi küçük görmemektir.

Salih kardeşim burada inşallah gayret edecek sizlerde destekleyeceksiniz. bende Anakarada onun destekleyeceğim ve yanında olacağım" dedi.

Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Akparti Şanlıurfa milletvekili doç. Dr. Halil özşavlı verdiği yemek davetine katıldı.

Ak parti yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, yarın ve Pazar günü Şanlıurfa da ki temaslarını sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142