Vekilsiz danışma...

Vekilsiz danışma...
banner206

Ak Parti Şanlıurfa İl Genel meclis toplantısına Vekillerin katılmaması dikkatleri çekti. 

Ak Parti il Başkanlığı tarafından düzenlenen il danışma meclisi toplantısı GAPTEM'de yapıldı. Yerel seçimlerden sonra ilk kez yapılan il danışma meclis toplantısına MKYK Üyesi Vildan Polat, İl Başkanı Bahattin Yıldız, BŞB Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye başkanı Mehmet Canpolat, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak,   ilçe teşkilat başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

İl Başkanı Bahattin Yıldız, il danışma meclisinde yaptığı konuşmada parti çalışmaları ve faaliyetleri anlatırken, BŞB Zeynel Abidin Beyazgül ise Belediye faaliyetleri ve projelerinin son durumu hakkında bilgi verdi. TBMM'nin tatilde olmasına rağmen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri ile bazı ilçe Belediye Başkanlarının il danışmaya katılmaması dikkatleri çekti. 

İl danışma meclisinde konuşan Başkan Bahattin Yıldız, şunları ifade etti “AK Parti, devletin milletle bütünleşmesinin hareketidir. AK Parti Türkiye'yi yeniden güçlü ve büyük bir ülke olarak ayağa kaldırma mücadelesinin adıdır. AK Parti yerli ve milli bir siyasi harekettir. AK Parti, kültürde, sanatta, edebiyatta, ekonomide ve teknolojide dışa bağlı değil, çıkar çevrelerinin ellerinde değil, sadece ve sadece milletin emrinde olan bir siyasi harekettir. Arkamızda milletten başka hiçbir güç yok, Allah'a çok şükür olmayacak da. Arkamızda dünyanın falanca lobisi, çıkar çevresi, medya kuruluşları değil bizatihi milletin kendisi var aziz Şanlıurfalı hemşerilerimiz var. Son Günlerde bu davaya, bu sevdaya gem vurmak isteyen, duraksatmak isteyen iç ve dış mihrakların hedef noktasıyız. Yan yana gelmez denilenler konu AK Parti olduğunda birleşmekten yan yana gelmekten geri durmuyorlar. Yine hem sosyal medyada, hem de reel hayatta teşkilatlarımıza ve kadrolarımıza karşı büyük bir saldırı söz konusudur. Amaç çalışanlar kadroları duraksatmak, çamur at tutmazsa da izi kalsın düşüncesiyle hareket etmektedirler. KiMİ İçimizden çıkmış, kimi Şanlıurfa’nın geleceğine göz dikmiş bir kesim var ki şahsımı, partimizi, belediyelerimizi ve teşkilatlarımızı feyk hesaplarla hedef almış durumda. Amaç Şanlıurfa’da birliği, dirliği bozmak, teşkilatlar arasında fitne sokmak bizi içeriden parçalamaktır. Biz bu oyunların hepsinin bilincindeyiz. Kimlerin hangi oyunları, hangi feyk hesaplarla ve kışkırtmalarla yaptığını çok iyi biliyoruz. Bizler teşkilat olarak bunlara karşı uyanık olmalıyız.  Bizim derdimiz davamız ve hizmet etmek için gece gündüz çalışacağımız Şanlıurfa’mız var. Hatırlayın İstanbul seçimlerinden sonra ilk gece başörtülü kardeşlerimizi hedef alan açıklamalarda bulundular. Aile yapımızı parçalamak için sosyal medyada milletin hizmet için verdiği belediyeleri kullanarak örgütlendiler. Kurban Bayramında sosyal medyada sözde hayvan duyarlılığı kasarak dini değerlerimizi hedef aldılar. Bunların hizmet anlayışı İstanbul sel altındayken Bodrum’da tatil yapmaktır. Yani Millet diye bir kaygıları yok, yani millet diye bir dertleri yok. Buna karşın Bizler AK Partiye gönül vermiş kardeşlerimize ulaşmaya devam edeceğiz. Sağa sola değil halkımız ne diyor ona bakacağız.Artık dar kapsamlı siyaset, ideolojik saplantılar bir kenara bırakılacak. Hizmet ve proje siyaseti önümüzdeki dönemde siyasetin tek geçerli akçesi olacak inşallah. Hamd olsun, artık kaybedenin koltuğa yapıştığı dönem bitmiştir. Siyaset yenilenecek ve Türkiye çok daha güçlü olacak. Siyasette şiarımız herkesi, her kesimi kucaklamak olmalıdır. Mevlana gibi, Yunus Emre gibi olmalıyız. Her gönüle daha fazla girmeye çalışmalıyız. Onların derdiyle dertlenmeliyiz. Sorunları bir ev ödevi titizliğiyle çözmeye çalışmalıyız.” Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142