AMATEM'de güzel gelişmeler yaşanıyor

AMATEM'de güzel gelişmeler yaşanıyor
banner206
banner279

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı AMATEM'de tedavi gören hastalar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru süs eşyaları satışa sunuldu.

Hastane Başhekimlik Koridorunda açılan sergide AMATEM'de tedavi gören hastaların hazırladığı birbirinden özel süs eşyası görücüye çıktı. Hastaların kendi elleri ve becerileriyle hazırladıkları el emeği göz nuru takı ve süs eşyaları kar amacı gözetmeksizin satışa sunuldu. Büyük ilgi gören sergiye Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Uzm. Melis Kurt, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner Kaya, Hastane Müdürü Murat Çelik, Kalite Destek Hizmetleri Müdürü Mahmut Nedim Kaçar, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sibel Ceylan Gür, Hastane Başhekim yardımcıları, yöneticiler ve hastane çalışanları katıldı.

Hastaların yapmış olduğu takı, süs eşyası, boncuk dizme, tablo, tepsi boyama, maske ve oyuncaklar büyük ilgi gördü. Açılan sergiyi gezen Başhekim ve yöneticiler, rengarenk eserleri satın alarak, hastalara destek sağladı.

AMATEM Sorumlu Hekimi Uzm.Dr. Özlem Örer Beğinoğlu  “ AMATEM'de yatarak tedavi gören hastalarımızın rehabilitasyon çalışmaları kapsamında yaptıkları ürünleri sergiledik. Hastane idaresinin sergiye yoğun ilgi göstermesi bizleri sevindirdi. Bu tür etkinliklerimiz hastalarımıza moral ve motivasyon sağlıyor. Bu sergide kar amacı kesinlikle düşünülmüyor. Ürünler çok sembolik fiyatlarla satılıyor. 07 Eylül ile 10 Eylül arasında devam edecek olan sergimize, tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.  Elde edilecek geliri de yine hastalarımızın rehabilitasyonu için kullanacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142