Balıklıgöl'de gerçeği aratmayan tatbikat!

Balıklıgöl'de gerçeği aratmayan tatbikat!
banner206

Şanlıurfa'da, Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye müdürlüğü işbirliğince, yangınlara ve doğal afetlere karşı bilinçlendirmek amacıyla Balıklıgöl Devlet Hastanesi bahçesinde tatbikat gerçekleştirildi.

Yapılan tatbikatta, temsilî olarak ateş yakıldı. Yangın tüpü ile nasıl söndürüleceği ve yangın esnasında binada mahsur kalan vatandaşların nasıl tahliye edileceği uygulamalı olarak hastane personeline anlatıldı.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı, Uzm. Dr. İsa Aydın, yaptığı açıklamasında;

"Hastanemizin afet ve acil durum planlaması kapsamında, 2021 yılı saha tatbikatımız gerçekleştirildi. Bu tatbikat esnasında afet ve acil planlama ile ilgili hastanemiz personelleri ve itfaiye ekipleri tatbikatın gerçekleşmesinde bizleri desteklediler. Tatbikatta yapılan planlamaların basamakları başarılı bir şekilde yerine getirildi. Gerekli teçhizat ve personel destekleri yerinde olduğu görüldü. Bu şekilde herhangi bir sıkıntı durumuna karşı teyakkuzda ve tetik halde olduğumuzu bilmiş olduk. Bundan sonraki süreçte de daha başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Bütün Hastane personelimize ve destek veren tüm kurumlara teşekkürlerimizi sunarız dedi."

URFASTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142