Title of a News Article

Birecik Devlet Hastanesi ne durumda?

Birecik Devlet Hastanesi ne durumda?
banner206
banner279

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi'nde ki çalışmalar hakkında bilgiler veren Başhekim Şahin, hastanenin genel tüm rutin çalışmalarını değerlendirdi.

Yaklaşık 100 bin nüfusa sahip bir ilçeye hizmet veren Birecik Devlet Hastanesi'nde hemen hemen sağlık anlamında tüm hizmetler veriliyor.

Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Müslüm Şahin, yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

"Birecik Devlet Hastanesi 150 yatak kapasiteli 11 Yenidoğan olmak üzere toplamda 37 yatak ile yoğun bakım hizmeti vermektedir. Görüntüleme hizmetleri olarak “mr, tomografi, acil ultrason hizmetleri vardır. Laboratuvar hizmetleri 7/24 şeklinde çalışılmaktadır. Bu kapasiteyle çevredeki birçok ilçenin özellikle Suruç, Bozova ve Halfeti’nin yakın köyleri Karkamış’ın yakın köyleri de bu hizmetten faydalanmaktadır. Hastanemizde ortalama günde 2000  hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda “a’b’c” grubu ameliyatlar özellikli ameliyatlar dediğimiz ameliyatlar la beraber toplamda günlük ‘25’  ameliyat yapılmaktadır.

Birecik Devlet Hastanesi olarak 500’ün üzerinde Evde Bakım hastalarına 2 ayrı ekip ile Covid-19 döneminde hem de şuanda kesintisiz bir hizmet sunulmaktadır. Hafta sonları dâhil hastaların ihtiyaçları doğrultusunda ekiplerimiz hastaları ziyaret edip gerekli tıbbi tedavi ve uygulamalar yapmakta ve  gerekirse hastaneye nakillerini sağlamaktadırlar.
13 yataklı hemaodiyaliz ünitemiz de 45 hastaya hizmet vermekteyiz.

Bebek dostu hastane olarak 3 kadın doğum ve 3 çocuk hekimi, 4  sedyeli odasıyla hizmet vermekteyiz. Bizim temel prensibimiz burada ilçe dışına herhangi bir şekilde hasta sevk etmemek, endikasyon dâhilinde buradaki hastaları burada tedavi edip ilçe dışına göndermemeye çalışıyoruz. Güçlendirilmiş ilçe hastanesi olarak sağlıklı ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz."

URFASTAR

Resim önizlemesi

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142