Cerrahlardan bir ilk…

.

Cerrahlardan bir ilk…
banner206

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde beyin kanaması geçiren bir hasta, ilk defa lokal anestezi ile tek bir giriş deliğinden ameliyat edildi.

Beyin kanaması geçiren bir hastayı lokal anestezi ile tek bir giriş deliğinden ameliyat eden Beyin Cerrahi Uzmanı Orhan Yüksel ve Anestezi Uzmanı Mahmut Hakan Soydinç ameliyatın başarılı geçtiğini ve yapılan yöntemle hastalarının kısa sürede sağlığına kavuşacağını belirtti. Ameliyatı gerçekleştiren hekimler, bu tür ameliyatların ancak 3. basamak hastanelerde yapıldığını, ancak Siverek Devlet Hastanesinde ilk defa uygulanan yöntemle yapılan ameliyatın başarılı bir şekilde yapıldığını ifade ettiler.

Hastane yöneticisi Uzm. Dr. Muhammed Bahaddin Durak fedakârca çalışan ve başarılı çalışmalara imza atan hekim arkadaşlarını kutladığını ifade etti.

Durak, “2015 yılında hastanemizde yaklaşık 16 bin hasta ameliyat edildi. Hastaların tedavileri için il merkezlerine gitme ihtiyaçlarını en aza indirdik ve daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Aynı zamanda yeni doğan yoğun bakım ünitesi, palyatif bakım merkezi ve toplum ruh sağlığı merkezi için çalışmalarda son aşamaya geldik. Yakın zamanda bu birimlerde hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142