Eyyübiye Hastanesi hızlandırıldı

Eyyübiye Hastanesi hızlandırıldı
banner206

Eyyübiye Devlet Hastanesi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun talimatlarıyla hız kazandı.

TKHK Başkan yardımcısı Dr. Turhan Sulhan ile beraberinde iletişim daire Başkanı Ali Özhan ve personel Daire Başkanı Yasin Yavuz Şanlıurfa’da yapımı devam eden 850 yataklı Eyyübiye Devlet Hastanesinin, Bazı özel hastanelerimizin de şuan hasta kabul edememesinden dolayı artan talebi karşılayabilmek ve kısa sürede açılması için incelemelerde bulundular.

 

850 YATAKLI EYYÜBİYE DEVLET HASTANESİ ŞANLIURFA’YA VİZYON KATACAK

Turhan Sulhan; “Eyyübiye Devlet Hastanemiz 850 yatak kapasitesine sahiptir, net bir açılış tarihimiz yok Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu talimatlarıyla, Şanlıurfa’da bazı özel hastanelerinde şuan hasta kabul edememesinden dolayı artan talebi karşılayabilmek için planladığımızın çok öncesinde açmaya çalışıyoruz. Şuan hastanenin inşaatı tamamlandı ama testleri sürüyor. Hastanemiz 120 bin metrekare alana sahip ileri sistemlerin kullanılacağı akıllı bina özelliğine sahip bir hastane olacak. Bu hastane Şanlıurfa’ya sağlık açısından vizyon katacaktır. Şuan hastanemizin son testleri yapılıyor bu testler bittikten sonra TOKİ’den Sağlık Bakanlığımıza hastanenin devredilmesi ile birlikte bizde hızlı bir şekilde hastaneyi hizmete açacağız, açılış için tüm çalışmalarımızı yapıyoruz daire başkanlarımız ile beraber rapor halinde Ankara’ya giderek planlarımızı yapacağız” Dedi.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. M.Cihan Ekmen ise yaptığı açıklamada; “Hastanenin inşaatının bittiğini test aşamasında olduğunu kaydetti. 850 yataklı Hastane 120 bin metrekare alana sahip akıllı hastane olarak tabir edilen hastane test aşamalarının bitmesinin ardından hızlı bir şekilde hizmete açılacak. Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik’in talimatlarıyla Toki ile yapılan görüşmeler sonucu planlanan zamanda çok öncesinde Hastaneyi teslim alarak kısa sürede hizmete girmesini hedefliyoruz. TKHK Başkan yardımcısı Dr. Turhan Sulhan ile beraberinde iletişim daire Başkanı Ali Özhan ve personel Daire Başkanı Yasin Yavuz ile beraber cihaz ve personel ihtiyacını belirleyerek bir an önce halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz.” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142