Eyyübiye Hastanesi’nin temeli atıldı

 Eyyübiye Hastanesi’nin temeli atıldı
banner206

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde yapılacak olan 400 yataklı devlet hastanesinin temel atma törenine katıldı.

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi yanındaki 110 bin metrekarelik kapalı alanda 400 yataklı devlet hastanesinin temeli atıldı. Törene; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in yanı sıra Sağlık Bakan Yardımsısı Agah Kafkas, TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, çok sayıda protokol üyesi ve vatandaş katıldı.

Törende konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas, temeli atılan hastanenin Türkiye’de en çok yoğun bakım, yeni doğan ünitesi bulunan hastane olacağını ifade etti. Şanlıurfalılara müjde de veren Kafkas, “Bakanım, sizin talimatınızla 13 yeni ambulans gönderiyoruz. Şanlıurfa'dan uçakla 69 hasta sevk edildi. Hamdolsun artık, uçakla, helikopterlerle hasta taşıyoruz. Bin 700 yataklı şehir hastanemizin yüksek planlama kurulu raporları çıktı, derhal ihale edeceğiz. Arsa sorunumuz yok, bir ay içerisinde başlanacak. Bu hastaneyi 300 dönüm arazi üzerinde kuracağız. Başbakan Erdoğan'ın önderliğindeki ülke kalkınmasından, Şanlıurfa'nın da payını aldığını düşünüyorum” dedi.

Bakan Çelik ise konuşmasında, "Kürsüde konuşuyor, hizmetlerimizi özetlemeye çalışıyorum. 10-15 dakikadır, hizmetleri özetleyemedim. Daha çok hizmet var. Hastaneler, artık bir cefa yeri değil, bir şifa yerine dönüşmeye başladı. Ne dediysek yaptık. Sadece sağlık alanında değil, her alanda yenilikler yaptık. En büyük projemiz, milletin kardeş olduğunu yeniden hatırlatan projemiz, en büyük icraatımız oldu" ifadelerini kullandı.

Faruk Çelik, iktidarın hizmetlerinden bazı kesimlerin rahatsız olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bu kadar çalışırsanız rahatsızlık olacak. Bin bir senedir anaların ağladığı sorunu çözüyorsun. Asrın projelerini yapıyorsunuz. Tabii ki birileri rahatsız olacak. 1961 yılında IMF’ye bağımlı olmuşuz. 2011 yılına kadar böyle devam etti. İlk kez yiğit bir adam; 'avuç açan değil, veren el olacağım' dedi, IMF dönemini kapattık. Son olayların amacı farklı. Bizim için ülkenin istikrarı ve itibarı her şeyin üzerindedir. Burada, sandıkta rakibinizi mağlup edemeyeceksiniz. Sandıkta kaybettiğiniz için çeşitli oyunlarla Başbakan'a çizik attıracaksınız. Böyle bir umutla yapılmış bunlar. Varsa hırsız çıkarırsınız ortaya, millet hesabını sorar. Amaç farklı olursa, faklı değerlendirmeler ve hususlar devreye girer. Muhalefet ne anlatacak? Yatırımları mı soracaklar? Muhalefete koz verecek, propaganda yaptıracak bir süreçle karşı karşıyayız. Milletimizin her şeyin farkında olduğuna inanıyoruz ve hizmet ekibine devam diyecek, birliktelik yürüyüşünü sürdürecektir. Birliktelik olmasaydı, Şanlıurfa'ya da bu yatırımlar, hizmetler yapılamazdı."

Konuşmaların ardından, Bakan Çelik ve beraberindekilerin butona basmasıyla, hastanenin temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142