Mardinli, Tıp Bayramını kutladı

Mardinli, Tıp Bayramını kutladı
banner206

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı günü. Yalnız Türkiye'de değil tüm dünya genelinde başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanları koronavirüs nedeniyle son 2 yıldır zor şartlar altında çalışıyorlar. 

14 Mart günü hatırlanan sağlık çalışanlarının kıymeti bir kez daha fazlasıyla anlaşıldı. Pandemi döneminde verilen mücadele ile bu noktalara gelindi. Türkiye'de var olan sağlık sistemiyle birlikte verilen mücadele sayesinde covid19 salgını başarılı bir şekilde hafifletildi. 

Kuşkusuz bu zor günleri atlatanlardan ve birebir içerisinde yer alan isimlerden birisi olan Özel Şanmed Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Şeref Mardinli, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak şunları ifade etti; 

"İnsanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için gece gündüz demeden onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm doktor ve sağlık çalışanlarımız, hiç kuşkusuzdur ki bu alanda fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesinde, yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir. Günümüze ışık tutarak, bu günlere kadar ileri tıbbı sağlayan, tüm tıp insanlarını saygıyla anıyorum. Tıbbi bilgilerini insanlık yararına kullanan, Hastaların sağlığının kendileri için en önde sayan, Mesleğini vicdan ve ağırbaşlılıkla yürüten, insan yaşamına önem veren, din, ulus, ırk ayrımı yapmadan çalışan vefakâr sağlık personelimizin '14 Mart Tıp Bayramını' kutluyor, başarılı çalışmalar diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142