Siverek Hastanesi'nde önemli bir operasyon gerçekleşti

Siverek Hastanesi'nde önemli bir operasyon gerçekleşti
banner206

Siverek Devlet Hastanesi Acil Servise Trafik kazası sonrası gelen hasta Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Hakan Çetin tarafından acil grafik ve tomografi çekildikten sonra hastanın Vücudun en büyük eklemi olan kalça ekleminin önemli bir parçası olan ve yük taşıyan çatı görevi yapan asetabulumun kırığı tespit edildi. Asetabulum kırığı tespit edilen kazazede, ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Op. Dr. Hakan Çetin, "35 yaşındaki erkek hastamız trafik kazası sonucu sağ kalçada kırık ve çıkık nedeniyle hastanemize başvurdu. Hastanın fizik muayenesinde sağ kalçada kırıklı-çıkıklı (Asetabulum kırığı ve kalça çıkığı) tespit edildi. Asetabulum ameliyatı ile hastamızın kalçasındaki kırığı düzelttik. Daha sonraki kontrollerde de sağlık durumunun gün geçtikçe iyiye gittiği tespit edildi. Hastamızın son kontrolünde hasta gayet iyi bir şekilde yol yürüdüğü ve herhangi bir problem yaşanmadığı tarafımızda gözlemlendi.

Siverek devlet hastanemizde bu tip zorlu operasyonların yapıldığını ifade eden ortopedi ve travmatoloji uzmanı Op. Dr. Hakan Çetin, Hastalarımızın gönül rahatlığıyla hastanemizi tercih edebileceklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142