Son sistemle hizmet veriyor

 Son sistemle hizmet veriyor
banner206

Harran Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, yaptığı çalışmalarla hızlı ve kaliteli hizmetin adresi oldu.

 

Yapılan yeniliklerle, hızla gelişen teknolojiden maksimum yararlanmayı hedefleyen Harran Üniversitesi, geliştirilen sistemle gerek öğretim üyelerine gerekse öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Harran Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, “Üniversite Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, kablosuz ağ kullanıcılarımıza yeni bir hizmet sunmak amacıyla Eduroam (Education Roaming-Eğitim Gezintisi) Konfederasyonu’na üye oldu. Bu üyelikle birlikte, Eduroam üyesi olan diğer kurumlara (yurt içi ve yurt dışı) giden Üniversitemiz personeli ve öğrencileri, herhangi bir kayıt işlemine gerek duymadan kendi üniversitemizde kablosuz ağa bağlanmak için kullandığı e-posta adresi ve parola ile o kurumdaki kablosuz internet hizmetinden yararlanabilecek” dedi.

 

Sistem odası yenilendi

Üniversite Yenişehir Yerleşkesinde bulunan ve diğer 15 ayrı yerleşke üzerinden internete bağlandığı ana sistem odalarının daha iyi hizmet verebilmek için yenilendiğini söyleyen Rektör Mutlu, “Sitem odasında yapılan çalışma ile Fiber Optik ve UTP kablo alt yapısı yenilenmiş ayrıca sunucular, güvenlik cihazı ile diğer donanımlar daha üstün özellikli cihazlarla yenilenmiş, UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) kapasitesi 2 katına çıkarılmış ve ilimiz iklim şartlarına daha uyumlu olması için soğutma sistemi daha modern hale getirilmiştir” diye konuştu.

 

Tanıtım ekranı (LED) hizmete girdi

Üniversitenin kültürel ve sosyal etkinliklerinde kullanılmak üzere 20 metrekarebüyüklüğünde gün ışığına duyarlı LED tanıtım ekranı Osmanbey Yerleşkesi şenlik alanı sahne yanında kurularak hizmete girdiğini belirten Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, “Eduroam (Education Roaming), kullanıcıların misafir olarak gittikleri kurumlarda kolaylıkla internete bağlanabildikleri gibi dışarıdan üniversitemize gelen misafirlerimiz için de geliştirilmiş radius tabanlı bir kimlik doğrulama altyapısıdır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142