Suruç Devlet Hastanesi Acil Servisinde Yenileme Çalışmaları

Suruç Devlet Hastanesi Acil Servisinde Yenileme Çalışmaları
banner206

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Suruç Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, yenilenen acil servisin 1 Ocak 2014 tarihinde hizmete açılacağını bildirdi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde poliklinikler ile yatan hasta servislerini gezip, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Dr. Sulhan, hastane yönetiminden hastaneyle ilgili bilgi aldı.

Dr. Sulhan, burada yaptığı açıklamada, Suruç Devlet Hastanesi'nde verilen sağlık hizmetlerinin daha üst seviyelere çıkarılması konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını ifade etti. Dr. Sulhan, "Sağlık Bakanlığı'nın acil eylem planlamasında hastanelerde acil ve yoğun bakım ünitelerinin iyileştirilmesi çerçevesinde, Suruç Devlet Hastanesi'nde yetersiz olan acil servisin ihalesi 25 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirmiştir. Yeni revize edilen acil servis alanı içerisinde yatak sayısı 3 iken, 11 yatak sayısı ile yenilenmiştir. 3 müşahede yatağı, 1 resüsitasyon odası, doktor ve hemşire odası, acil ilaç deposu, triaj alanı, enjeksiyon odası, güvenlik ve polis odası, pansuman odası, geniş ve ferah bir acil giriş salonu, ultrason ve radyolojik görüntüleme birimleri ile acil servisi 01 Ocak 2014 tarihinde hizmete açmayı planlamaktayız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142