Urfa'da kefenli protesto...

.

Urfa'da kefenli protesto...
banner206
 Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan Hak-İş’e bağlı Öz Büro-İş Sendikası üyeleri darbe girişimini kefen giyerek protesto etti.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan Hak-İş’e bağlı Öz Büro-İş Sendikası üyeleri darbe girişimini nedeniyle hastane bahçesinde bir basın açıklaması düzenledi. Sendikanın bazı üyeleri, basın açıklamasına kefen giyerek geldi. Basın açıklamasını Öz Büro-İş Sendikası Şanlıurfa Temsilcisi Mahmut Karataş okudu.

Açıklamada, "15 Temmuz gecesi ordu içindeki FETÖ hainlerinin savaş uçakları, tanklar ve ağır silahlarla saldırdığı ülkemizi canı pahasına savunan kahraman milletimiz sadece darbeyi önlememiş, Türkiye’yi işgalden kurtarmıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin, TBMM’nin, MİT’in, belediyelerin, boğaz köprülerinin darbeci hainler tarafından hedef alınması bu kalkışmanın bir askeri darbeden çok işgal girişimi olduğunu göstermiştir. Milletimiz ülkesine sahip çıkmış, iradesini çiğnetmemiş, hainlere ve efendilerine haddini bildirmiştir. Türkiye düşmanı ülkelerin kuklası olan bu hain yapı milletimizden ve devletimizden hak ettiği cevabı aldı, alacak” ifadelerine yer verildi.

Basın açıklamasıyla birlikte kefen giyen sağlık çalışanları tekbirler eşliğinde yere yatarak darbeye karşı kendilerini kurban edeceklerini söylediler.

Basın açıklamasına katılan kalabalık tekbir ve dualardan sonra sessizce dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142