Büyükşehir'de bir atama daha...

Büyükşehir'de bir atama daha...
banner206
banner279
Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı vekili Mahmut Uçmak bu göreve asaleten resmen atandı.

BŞB Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün imzasıyla resmi ataması gerçekleşen Mahmut Uçmak 17 aylık bir sürenin ardından resmen Daire Başkanı oldu.

Önceki daire başkanı Mithat Şengöz döneminde Basın müdürü olan Mahmut Uçmak bugün imzalanan karar ile resmen Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı oldu.

MAHMUT UÇMAK KİMDİR

1983 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlköğretimi Şanlıurfa’da, ortaöğretim ve lise eğitimlerini İzmir Balçova’da tamamladı. 2009 yılında Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Finans- Uygulamalı Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında İzmir İl Emniyet Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı ve sırası ile Manisa, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüklerinde çalışma hayatına devam etti. Daha sonra Şanlıurfa Valiliğine geçiş yaptı. 2014 yılı yerel seçimler sonucunda Büyükşehir statüsüne geçiş yapan Şanlıurfa Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığında şef olarak görev aldı. Daha sonra Basın Yayın Şube Müdürü olarak görevine devam etti. 2020 yılının ikinci çeyreğinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına atandı ve görevini başarı ile devam ettirmektedir. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Uçmak, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142