Title of a News Article

Urfa'da 180 bin öğrenci sinema keyfi yaşadı

Urfa'da 180 bin öğrenci sinema keyfi yaşadı
banner206
banner279

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla aslına uygun olarak restore edilen Şair Nabi Dijital Sinema Salonunda 2022 yılında 180 bin 992 öğrenci sinema ile buluştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek hayata geçirilen Şairnabi Dijital Sinema salonun da her hafta farklı bir film gösterimi ile öğrenciler sinema ile buluşturuluyor. Her hafta farklı bir etkinliğin düzenlendiği sinemaya gelen öğrenciler okullarından otobüslerle alınarak ulaştırılıyor.  

Şanlıurfa merkez, ilçeler ve Kırsal alanlarda eğitim gören öğrencilerin sinema ile buluşmasını sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün gençliğe verdiği önemle öğrencilerin büyük bir bölümü ilk kez sinema ile tanıştı.

Şanlıurfalı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği sinema etkinliğinde küçük misafirlere çeşitli ikramların yanı sıra sinemanın vazgeçilmezi mısır ikramı ilk sırada yer aldı. 2022 yılı içerisinde Şair Nabi Dijital Sinema Salonunda 180 bin 992 sinema ile buluştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142