Vakaların pik yaptığı Urfa'da aşure izdihamı!

Vakaların pik yaptığı Urfa'da aşure izdihamı!
banner206
banner279

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Muharrem ayı münasebetiyle Balıklıgöl platosu içerisinde bulunan Dergâh Camiinde, Cuma namazı sonrası gerçekleştirdiği Aşure ikramında izdiham yaşandı.

Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayı dolayısıyla kentin simgesi Balıklıgöl’deki Dergâh Camiinde Cuma namazının ardından vatandaşlara aşure ikram eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da geleneği sürdürdü.

Balıklıgöl platosunda cuma namazı sonrası gerçekleştirilen aşure dağıtımına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Ak parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı.

İZDİHAM YAŞANDI

Koronavirüs vakalarının yeniden artmaya başladığı ve aşılanma oranının en düşük olduğu Şanlıurfa'da, aşure dağıtımında izdiham yaşandı. Sosyal mesafeye uymayan ve maske takmayan vatandaşlar, aşure alabilmek için adeta birbirlerini ezdi. Koronavirüs sürecinde şehrin önde gelen isimlerinin böylesi bir program düzenlemeleri adeta koronavirüse davetiye çıkardı.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” AŞURE GELENEĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Aşure dağıtımının ardından değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Aşurenin bereket demek olduğunu belirterek bu geleneği sürdüreceklerini belirtti.

Başkan Beyazgül:” Tüm Şanlıurfalı hemşerilerimin Aşure Gününü tebrik ediyorum.  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak aşure organizasyonu yaptık. Balıklıgöl platosunda Dergâh Camiinde Cuma namazı sonrası vatandaşlarımıza hazırlamış olduğumuz Aşurelerden ikram ettik. İnşallah bu geleneği uzun yıllar devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN CANPOLAT:” BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİRDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise Büyükşehir Belediyemizin hazırlamış olduğu aşure etkinliği kapsamında vatandaşlarımıza aşure dağıtımı gerçekleştirdik. Böyle anlamlı bir günde her zaman yanında olduğu, birlik ve beraberliği pekiştirdiği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ve Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142