Vali Ayhan hafta sonu neler yaptı?

Vali Ayhan hafta sonu neler yaptı?
banner206

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Halk Eğitim Merkezi Hayat Boyu Öğrenme etkinliklerine katıldı. Vali Ayhan, burada kadın kursiyerlerin stantlarını gezerek toplumsal kalkınmada kadının önemli rol oynadığını söyledi.

Vali Salih Ayhan hafta sonu programlarına yoğun bir şekilde devam etti. Sabah saatlerinde makam ziyaretlerini karşılayan Vali Ayhan, öğlen saatlerinde ise esnaf gezisi gerçekleştirdi. Emniyet Caddesi'nde taksici esnafının öğlen yemeği davetine katılan Vali Ayhan, başlayan turizm sezonunda taksici esnafının da birer turizm elçisi olduğunu ifade etti.

Programına Halk Eğitim Merkezi Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri ile devam eden Vali Ayhan, ilk olarak miniklerin gösterisini izledi. Alkışladığı gençlere eğitim ve spor konularında nasihatlerde de bulunan Vali Ayhan daha sonra kadın kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Şanlıurfa'da gençlere ve kadınlara yönelik her zaman pozitif ayrıcalık tanınması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan, talep ve önerileri de dinleyerek toplumsal gelişim ve kalkınma hedeflerinde kadınların yol gösterici bir rol aldığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142