SİVAS'A YAPTIKLARINIZ, URFA'YA YAPACAKLARINIZIN TEMİNATI OLSUN

Güzel memleketim Şanlıurfa'm, güzel bir insan daha kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle ilimize atanan Vali Salih Ayhan'ın adının ilan edilmesinden sonra, kendisi gelmeden namı geldi desek yeridir.

Anadolu topraklarının yiğitleri olan Sivaslıların gönlünde taht kuran ve valiler kararnamesiyle Şanlıurfa'mıza atanan Valimiz Salih Ayhan, 10 yıldan fazla Sivas'ta görev yaptı ve orada yaptığı güzel işlerle iyi bir izlenim bıraktı.

Sivas'ın, Sivaslıların ve Sivasspor'un kaybettiği lakin gönüllerinde kaldığı isim olan Vali Ayhan, artık Şanlıurfa Valisi...

Aslen Bayburtlu olan Şanlıurfa'mızın çiçeği burnunda ki yeni Valisi Salih Ayhan, vali olarak 2. görevi yeri olan Şanlıurfa'ya geçtiğimiz hafta Cuma günü geldi ve bugün tam üzerinden 1 hafta geçti. Vali Ayhan, 1 hafta içerisinde tarihi Urfa'da birçok bölgeyi gezerek hem incelemelerde bulundu hem de bölge insanını tanımaya çalıştı.

Sivaslıların sevdiği bir insan olan Vali Salih Ayhan, aynı sevgiyi, saygıyı ve samimiyeti Şanlıurfamız da da fazlasıyla görecek. Çünkü Urfa insanı, eli bol, sofrası açık, hoşgörülü, samimi, içten ve duygusal bir yapıya sahiptir. Memleketimize yeter ki birisi bir çivi çaksın. Urfa halkı o çiviye adeta çekiç olur. 

Sayın Valim birde, kurulduğu günden bu yana bir kez 1. Lig yüzü görmüş kentin markası olan Şanlıurfasporumuz var. 1969 kuruluşlu olan temsilcimiz 2012 yılında sadece üst lige yükselme hayalini gerçekleştirdi. 1. Lig serüveni çok sürmedi malesef. Son yıllarda her sezon lige çok iyi başlayıp sonrasında küme düşmemeye kadar mücadele veren ekibimize de vereceğiniz desteklerle inşallah hayal edilen günler yakın olur. Kentin tek takımı lakin bu taraftarın istediği yere bir türlü varamıyor. Süper lige demir atmış takımlardan birisi olan Sivasspor'a hayranlığınızı biliyoruz. Umut ediyoruz ki Şanlıurfasporumuza da hem maddi hem de manevi destekleriniz olur. Manevi desteğinizi esirgemedikçe, maddiyat kendiliğinden oluşur zaten..

Sayın Valim; Kürt, Türk, Arap, Alevi ve daha birçok topluluğun aynı sofradan yemek yediği adres olan tarihi kadim Şehir Şanlıurfa'mıza hoşgeldiniz.

Bu memlekete kazandıracağınız her bir emekte, halkın desteğini fazlasıyla arkanızda hissedecek, göreceksiniz. Bundan emin olabilirsiniz.

Sivas'a yaptıklarınız, Şanlıurfa'ya yapacaklarınızın teminatı olması dileğiyle. 

Yeni görevinizde üstün başarılar diliyorum. 

YORUM EKLE

banner142