İlçe halkı herşeyden haberdar...

İlçe halkı herşeyden haberdar...
banner206

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Siverek Belediyesi tarafından yapılan hizmet ve çalışmaların vatandaşlara ulaştırılması amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor. Tecrübeli Gazeteci Şükrü Dolaş'ın da Basın Müdürlüğü'ne atanması ilçede memnuniyetle karşılandı. 

Başta Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın çalışmalarını, incelemelerini takip eden Basın birimi, program ve etkinlikleri takip ederek yazılı ve görsel medya platformlarına ulaştırıyor.

Medyada çıkan haberlerin takibi, günlük gazetelerin takibi, canlı yayın organizasyonları, basın açıklamaları, görüntü ve fotoğraf çekiminin yanı sıra Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce yapılması gereken faaliyetleri titizlikle yürüten Siverek Belediyesi basın birimi, aynı zamanda yazılı ve görsel basın arşivini de oluşturuyor.

Belediye hizmetleri hakkında ilgili birimlerden bilgi alan basın birimi, hizmetlerin vatandaşlara daha hızlı ulaştırılması amacıyla öneride bulunmayı da ihmal etmiyor.

Halk ile belediye birimleri arasındaki iletişimi sağlayan basın mensupları, vatandaşlardan gelen talepleri ise ilgili birimlere iletiyor.

Belediye birimleri ve basın arasında koordinasyonun sağlanması amacıyla belirli periyotlarla toplantılar düzenleniyor.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü sorumlusu Başkan Yardımcısı Hakan Sölmez, basın biriminin belediye açısından önemine değindi.

Basın birimlerinin belediyelerin hafızası olduğunu belirten Sölmez, “Belediyemizce yapılan hizmetlerin vatandaşlarımıza anlık olarak ulaştırılması ve gelen taleplerin ilgili birimlere iletilmesi noktasında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü önemli bir görevi ifa ediyor. Görev ve sorumluluk bilinciyle hareket eden basın birimimiz, vatandaş ile belediye arasında köprü görevini üstlenmiş durumda. Bizlerde üstlendiğimiz bu önemli görevin bilincinde hareket ederek düzenli olarak yaptığımız toplantılar neticesinde sürekli istişarelerde bulunuyoruz.” dedi.

Başkan Yardımcısı Hakan Sölmez'e bağlı olan Siverek Belediyesi Basın Birimi 7 isimden oluşuyor. 

Basın Müdürü Şükrü dolaş, Kamera foto ve haber merkezi ise Mehmet Sezgin, Lütfü Yalgı, Cuma Sarı, Ramazan Lale, Abdullah Demirden, Abdulhalim Aydın,

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142