AK Parti Belediye Meclis üyeliğinde flaş gelişme

 AK Parti Belediye Meclis üyeliğinde flaş gelişme
banner206

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı listelerinde yer almayacak olan Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyelerinin istifa etmesi bekleniyor.

AK Parti Şanlıurfa İl Koordinatörü Ahmet İnal ve AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez başkanlığında oluşan komisyon, partilerin tüm ilçe teşkilat başkanlarını partiye çağırdı. AK Parti İl binasında,parti başkanları belediye meclis üyesi aday listelerini son kez gözden geçirerek.Listeler,Ahmet İnal’ın kontrolünden geçtikten sonra YSK İlçe Müdürlüğüne akşam saat 17.00’ye kadar teslim edilecek.

Geçtiğimiz hafta sonu AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve ilçe başkanları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu başkanlığında Ankara’da yapılan toplantıda da bu konuyla ilgili bazı kararlar alınmıştı. Bu kararlar doğrultusunda listelerde il kadın kolları ve gençlik kolları kotası da uygulandı.

Beklenmedik bir gelişme yaşandı

Şanlıurfa’da merakla beklenen AK Parti belediye meclis üyesi aday listelerinde beklenmedik bir gelişme yaşandı. AK Parti çatısı altında İl Genel Meclisinde görev alan meclis üyeleri, Karaköprü ve Haliliye ilçelerinde değerlendirilmediği Eyyübiye ilçesinde birkaç ismin değerlendirildiği bilgisine ulaşıldı. Aralarında Parti kurucuları, belediye başkan aday adayları ve il genel meclis üyelerinin listelerde yer almaması beraberinde tepkileri de getirmesi bekleniyor. 2009 yılında Ahmet Fakıbaba’ya karşı belediye meclis üyeliğine giren ve Karaköprü’de seçimi bağımsız kazanan mevcut Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile birlikte 5 yıldır AK Parti çatısı altında meclis üyesi olan isimlerin listelere alınmaması da dikkat çekti.

Öte yandan özellikle BDP ve SP meclis üyesi listelerinin de en geç yarın YSK’na bildirmesi gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142