AK Parti Urfa cephesinde şok istifalar!

AK Parti Urfa cephesinde şok istifalar!
banner206
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı 18 köy muhtarı, düzenlediği basın açıklaması ile AK Parti ile yollarını ayırdığını bildirdi. Belediye başkan adayı ve meclis listesine tepki gösteren muhtarlar, AK Parti dışında bütün partilere yeşil ışık yaktı.

AK Parti'nin Şanlıurfa belediye meclis üyeliği listesi, ortamı gerdi. Listenin açıklanmasının ardından tepkiler art arda geldi. Listenin yankıları devam ederken Eyyübiye ilçesine bağlı 18 köy muhtarı listeye tepki göstererek 12 yıldır destek verdikleri AK Parti ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Eyyübiye ilçesine bağlı Yardımcı, Uğurlu, Ulucanlar, Korucuk, Minare, Uluköy gibi büyük köylerinde arasında olduğu 18 köyün muhtarı, Çamlık Parkı'nda bir araya geldi. Bölgelerinde meclis üyeliğine kimsenin seçilmediğini kaydeden muhtarlar, AK Parti'nin halkın sesine kulak vermediğini ileri sürdü.

Güneşli köyü Muhtarı Ali İhsan Akay, tepkilerinin belediye meclis listesine yönelik olduğunu belirtti. Yardımcı Köyü Muhtarı İbrahim Atay da kuruluşundan beri destek verdiği AK Parti'ye desteklerinin son bulduğunu kaydetti.

5 encümen adayının da aralarında bulunduğu 18 muhtar, daha sonra 2009 yerel seçimlerinde AK Parti'ye kaybettiren ve hafızalara ‘ceket krizi' olarak geçen tepkiyi hatırlatmak için ceketlerini çıkarıp yere attı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142