AK Partili kadınlar suç duyurusunda bulundu

.

AK Partili kadınlar suç duyurusunda bulundu
banner206

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Üyeleri Partisinin 35. Olağan Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerinden ötürü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular. AK Parti, Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü ve Partililer Şanlıurfa Adliyesine gelerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü Yaptığı açıklamada şunları söyledi. “ Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Partisi’nin. Olağan Genel Kurultayında ve ardından Grup toplantısında ülkemiz siyasetinin geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulundu.

%52 oy oranıyla milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece oy verenler rencide edilmemiştir. Onun şahsında yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyetini ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimizde saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş değeri olan, altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır.

Hakaret ederken kullandığı; Namus Şeref kavramlarının halkımız için ne kadar hassas değerler olduğunu. Bu ülke de siyaset yapan her sorumlu insan bilir. Ancak Sayın Kılıçdaroğlku kendi koltuğunu garanti altına almak için, türlü senaryolarla kazandığı kongresinde ve ardından bir arada tutamadığı Partisinin grup toplantısında, yetersizliğini örtbas etmek için kendine çirkin bir yol olan hakareti seçmiştir. Kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletimiz karşısına temiz bir dille çıkmasını öneriyoruz. Buradan soruyoruz bu güne kadar tanıdığımız hangi ana muhalefet lideri, devletimizin ve milletimizin değerine bu ölçüde hakaretlerde bulunmuştur. Başka Devletlerin büyüklerine gösterilen tazimin hiç olmazsa benzerini bu millet de hak etmektedir.

Sayın Kılıçdaroğlu bir gün Cumhurbaşkanımıza, diğer gün Başbakanımıza hatta bir başka günde kendi Partisinin vekiline bile “Tabloyu kim indirdi?” diyerek haksız saldırılarda bulunabilmekte, bu şekilde ülkemizin yoğun ve ciddi gündemini meşgul etmektedir. Seçilmiş bir kadın vekilin sadece yapmış olduğu bir tespitten dolayı, kesin ihraç talebiyle disipline verilmesi, Partisinin ne kadar özgürlüklere karşı olduğunun bir göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza hadsizce diktatör diyen sayın genel başkan bu kararıyla demokrat mı oluyor. Buradan anlıyoruz ki temel sorun aslında Sayın Kılıçdaroğlunun değer yargılarını, insafı ve hakkaniyeti bir tarafa bırakıp, derinliği olmayan gündelik siyaseti tercih etmesidir.

Kendisine tavsiyemiz artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır. Bu toprakların değerlerine biraz saygısı varsa, milyonlarca sivili katleden, milyonlarcasını da yurdundan eden katil Esed’in arkasında durmaz.

30 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri ve şehit ettiği askerleri görmezden gelerek PKK ‘yı Filistinlilerle bir tutan ve özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirgeleri desteklemez. Kürt halkının baskılarından yıldığı PKK’ya, PYD’ye, YPG’yen Vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum demez. Türkmen Dağı ve Halep bombalanırken susmaz.  Devletin bekasına her türlü saldırıları yapan paralel örgütün destekçisi olmaz. Ve milli değerleri ayağının altın alarak ülkesini yurtdışında şikayet etmez.

Sayın Kılıçdaroğlu bahse kano olan hakaretleriyle Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan kişinin maddi ne manevi değerlerinden oluşan toplum nezdinde ki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza kanunu’nun 299.cu maddesinde Hükmü bulunan Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunu işlemiştir.

Sayın Kılıçdaroğlu’nu bir Dünya lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyetinin tüm kutsal değerlerine saygılı olamaya davet ediyoruz dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kaya
hakan kaya - 5 yıl Önce

Aferim size yalakalar

SIRADAKİ HABER

banner195

banner277