AK Partili Özcan çok sert konuştu...

özel haber

AK Partili Özcan çok sert konuştu...
banner206

Bir dizi ziyaret için seçim bölgesi Şanlıurfa'da bulunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili adayı Dr. Halil Özcan, partisinin seçim büroları ve esnaf ziyaretlerini yaptı. Şanlıurfa'nın önemli kanaat önderleri ile bir toplantı yapan AK Partili Özcan, burada yaptığı konuşmada çok sert konuştu.

Çanakkale'de 100 yıl önce acımasızca bir savaş verildiğini, yokluk, kıtlık içinde gençlerin Türkiye toprakları için mücadele ettiklerini söyledi. Özcan"100 yıl önce savaşmak için gelen ülkelerle bugün dostluk kuruldu. Birileri 100 yıl önceki acılar üzerinden nefret tohumları ekmeye devam etsin, bunun bir faydası yok. Çanakkale'ye 90 civarında ülke geldi. Bu durum Türkiye'nin itibarının ne kadar arttığını göstergesidir" şeklinde konuştu

Gündemden düşmeyen 1915 olaylarına ilişkin olarak da görüşlerini açıklayan Milletvekili Dr. Halil Özcan, Ermenistan da, Ermenistan'a destek verenler de anlayacak ki, tarihi çarpıtmakla bir yere varamazsınız. İddialarınıza güveniyorsanız açarsınız arşivleri. Türkiye de kendine güveniyor. Biz de açarız, kurarız komisyonu. Herkes gelsin katkı sağlasın, oradan çıkacak sonucu biz kabul ederiz ama Ermenistan buna yanaşamıyor. Çünkü attığı iftiraların karşılığının olmadığını biliyor" dedi.

AK Parti olarak yola çıkarken bir davaya inandıklarını ve bu davanın sonuna kadar takipcisi olacaklarını ifade eden  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan,

"Türkiye'nin artık eskisi gibi olma şansı yok,Türkiye'nin kaderini değiştirmek için  büyük adımlar attık. Ekonomisi kötü, siyasete güven olmayan, IMF kapılarında dolaşan bir Türkiye'yi güçlü bir konuma getirdik. Halkımız bize destek verdi. vermeye devam ediyor. Türkiye'nin büyümesine vesile olduk. Ama daha güçlü Türkiye için daha fazla çalışmamız gerekiyor. Görevimiz ve sorumluluğumuz bitti mi? bitmedi, Daha bu ülke için yapılacak çok şey var. Geldiğimiz nokta çok iyi bir nokta ancak buradan geriye değil, daha ileriye gitmemiz lazım."

BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ

Başta Kürt sorunu, Başörtüsü, ve Demokrasi konusunda önemli adımlar atıldığını, devrimler  yaşandığına vurgu yapan, Özcan' Türkiye karanlık, derin devlet, mafya ve çetelerin elinden kurtarıldı' 12 yıllık Ak Parti İktidarları döneminde, Sosyal, Eğitim, Ulaşım, sağlık, ve tarım ile  birçok yatırımı gerçeğe dönüştürdüklerini kaydeden Özcan "Türkiye'nin 79 yıllık dönemi ile AK Parti iktidarının olduğu dönemi kıyasladığımız zaman birileri rahatsız oluyor. Avrupa Birliği ülkeleri de Türkiye ile kıyas yapıldığında rahatsız oluyor. Türkiye'nin önünde 2023, 2053 ve 2071 yılı hedefleri var. Bu hedeflere ulaşılması için yola devam edilmesi gerekiyor, ama birileri çıkmış uçuk vaadlerle halktan oy alacağını düşünüyor, halkımızda buna inandığını sanıyorlar, Bu Millet feraset sahibi ve ne yapacağını çok iyi biliyor ,Boş vaatlerde bulunan, hamaset yapanları görüyorsunuz. Yapabilecekleri bir şey var mı? Bu vaatleri yapmaları mümkün değil, yahu bu CHP'liler Cem Uzan'ı geçtiler. Popülizm yapıyorlar. Popülizm yapan partilerin bir şey yapması mümkün değil. Ülke sorumluluğu var bizde. Yapabileceğimizi, yapamayacağımızı dürüstçe söylememiz lazım, 'Ne aldatan olacağız, ne aldanan' dedik" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2015, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142