Ak Partiyi sıkıntı bastı...

.

Ak Partiyi sıkıntı bastı...
banner206
Ak Parti Şanlıurfa cephesinde ilçe  Belediye BAşkan adaylarının açıklanmasının ardından tüm gözler Meclis üyeliklerine çevrildi.
30 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimler öncesi en hareketli parti kuşkusuz Ak Parti olduğu biliniyor. Tüm ilçe adaylarını bir süre önce açıklayan Ak Parti'de şimdide Belediye Meclis üyeliklerinin nasıl şekilleneceği merak konusu oldu.
Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü ilçe Meclis üyelikleri başta olmak üzere 13 ilçede meclis üyeliğine müracaat edenler  ile Belediye Başkan adaylarının  kontejanlarının isimleri İl Başkanlığına gönderildi.
Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez'in başkanlığında Belediye Meclis üyelikleri için bir komisyon oluşturuldu. ilçe Belediye Başkan adayları ve ilçe Başkanları tek tek komisyona çağrılıyorlar.
Haliliye, Karaköprü ve Eyyübiye ilçe Belediyeleri için yaklaşık 600 kişi müracaatta bulunmuştu. Mevcut Belediye Başkan adayları ve İl komisyonu  meclis üyeliği için müracaat sayısını 3/1 oranına düşürdü.
İl Başkanı Yusuf Eğilmez başkanlığında ki komisyon Belediye Başkan adaylarının talepleri doğrultusunda meclise müracaat eden isimleri Ak Parti Genel Merkezine gönderecek.
Ak Parti Genel Merkez tarafından  araştırılması yapılacak olan isimlerin üzerinden  Belediye Meclis üyelik sıralaması son şeklini alacak.

SORUN BÜYÜK

Ak Parti'den Belediye Meclis üyeliği için müracaat eden yaklaşık 600 kişi sıralama beklerken, mevcut durumda İl Genel ve Belediye Meclis üyeliğini yapan isimler, İl yönetimi, Kadın Kolları  ve Gençlik kolları Başkanlarının mecliste yer alacak olması Belediye Başkan adaylarını strese soktu. Kendi çalışma arkadaşlarını belirlemekte zorlanacak olan Başkan adayları, aday adaylığı sürecinde Meclis üyeliği için söz verdiği bazı isimlerle karşı karşıya gelebilirler.
Öte yandan Henüz ilçe adaylarını açıklamayan MHP, ve SP'nin AkPartiden ayrılacak olan isimleri kendi listelerinde yazacakları ileri sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142