Akyürek Oy oranını açıkladı...

.

Akyürek Oy oranını açıkladı...
banner206

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek,10 Ağustos 214 günü Türkiye'nin yeniden tarih yazacağını söyledi. Seçim Bölgesi Şanlıurfa'da bulunan Milletvekili Akyürek "İlk defa halkın oylarıyla seçilecek olan Cumhurbaşkanı’nın Halktan aldığı güçle vesayet rejimininede son verecektir" dedi.

TBMM'de uzun süredir devam eden torba yasasının Ramazan Bayramı nedeni ile ara verilmesinin ardından Şanlıurfa'ya gelen Milletvekili Mehmet Akyürek  Ak Parti Karaköprü ilçe Başkan Yardımcısı Mehmet Büyükfırat ile birlikte,bugün bazı temaslarda bulundu. Zihinsel engelliler ve çocuk yetiştirme yurdunu ziyaret ettikten sonra esnaf gezisine çıkan Akyürek, burada yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Türkiye'de ilk defa halkın Cumhuru Reis  seçeceğini ifade eden Akyürek,' Tüm Türkiye'nin ,hatta Yurt dışında yaşayan Vatandaşlarımızın AK Parti kadrolarının çok geniş istişarelerle,  ülke için Cumhurbaşkanı olarak en güçlü ve sağlam aday Başbakan Erdoğan belirlendi. ‘‘İslam çoğrafyasının sesi ve lideri olan ve dava  mücadelesinin isimlerinden olan, sayısız bedel ödeyen, türlü zorluklara göğüs geren, darbelere, muhtıralara rağmen çizgisinden ödün vermeyen, dik durmasını bilen Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı halkımız Cumhurbaşkanlığı makamına istemektedir' dedi.

Milletvekili Mehmet Akyürek Türkiye'de Yapılan son anketler de Başbakanın daha ilk tur oy oranı yüzde 56 ile 58 arasında Oy ile Cumhurbaşkanı seçileceğini ifade ederek' Urfalı kardeşlerim iseTürkiye rekorunu kırarak Liderlerine desteklerini bir kez daha göstereceklerine yürekten inanıyorum.İlk defa halkın oylarıyla seçilecek olan Cumhurbaşkanı’nın gücü ve yetkisi farklı olacağı gibi vesayet rejiminin son koltuğu da böylece tarihe karışacak. milletin ve demokrasinin tarafını tutan, her kesimi temsil eden bir Cumhurbaşkanı seçilmiş olacaktır’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277