Artık iyi ve güzel belediyecilik zamanı

Eşi Turan Güvenç ile birlikte Eyyübiye İlçesi Yenice Mahalle buluşmasında vatandaşlarla bir araya gelen Celalettin Güvenç, “Bu bölgeleri köy olmaktan çıkarıp imrendiğimiz şehir merkezi gibi yapmak boynumuzun borcudur” dedi.

Artık iyi ve güzel belediyecilik zamanı
banner206

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ve eşi Turan Güvenç Yenicelilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Mahalle buluşmalarında Yenice Mahallesi sakinleriyle büyük bir kalabalığın bulunduğu alana geçen Celalettin Güvenç ve Eşi Turan Güvenç, gençlerin, kadınların ve çocukların eşlik ettiği coşkulu bir miting gerçekleştirdi.

Yenice Mahallesinde yoğun kalabalığa seslenen Celalettin Güvenç, şehrin tamamını tüm ilçeleriyle birlikte kucaklayacaklarını söyleyerek, “Bu bölgeleri köy olmaktan çıkarıp imrendiğimiz şehir merkezi gibi yapmak boynumuzun borcudur. Bunun için tapu sorununu da çözecek, imar planını da gözden geçireceğiz. Okul, park… Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Yaptığımız okul arkamızda duruyor. Bu okul için en az beş kere geldim buraya” dedi.

 “Gençler İçin İş ve Meslek Kursları Açacağız”

 “Artık iyi ve güzel Belediyecilik zamanı” diyen Celalettin Güvenç, “Eyyübiye Belediyesini, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini milletin belediyesi yapacağız. Şunun bunun belediyesi değil; kapılarını sizlere açacağız. Milletin kör kuruşunu millete harcamak için çalışacağız. Gençler için İş ve Meslek Edindirme kursları açacağız. Diğer belediyelerimiz çocuklarımızı işsizlikten nasıl kurtardılarsa biz de sizler için aynısını yapacağız. Bu kararlılıkta ve inançtayız. Destek sizden hizmet bizden” diyerek konuşmasını sürdürdü.

 “Tayyip Erdoğan’ın Sevdalıları Destan Yazmaya Hazır” Meydanda toplanan kalabalıktan Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin geleceği için sokak sokak, mahalle mahalle gezerek ulaşılmadık bir tek insan, bir tek ev kalmaması için çalışıp destek vermelerini isteyen Güvenç, “Herkese, Türkiye’nin değiştiğini; kardeşlik ve çalışma zamanı olduğunu; Eyyübiye’de de Tayyip Erdoğan’ın sevdalılarının destan yazmaya hazır olduğunu söyleyin” dedi.

Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci ise, 31 Mart itibariyle AK Belediyeciliğinin en güzel örneklerini Eyyübiye’den sergileyeceklerini söyleyerek, “Çocuklarımız için parklar, gençlerimiz için gençlik merkezleri, kadınlarımız için kadın kültür merkezleri yapacağız. İş ve Meslek Edindirme Kursları açacağız. Gençlerimizi en iyi yerlerde istihdam edeceğiz” dedi.

Gençlerden Güvenç’e Sevgi Seli…

Mahalle buluşmasının ardından burada bulunan Eyübiye Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin daveti üzerine, okulun girişinde gençlerle sohbet eden Güvenç, gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gençlerin bu desteğiyle büyük bir moral bulduklarını söyleyen Güvenç, halkın teveccühü ile göreve gelmeleri halinde kendilerini ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi.

Daha sonra Yenice Mahallesinde bulunan esnafı ziyaret eden Celalettin Güvenç, esnafın halini hatrını sorarak, destek ve dualarını istedi. Esnafla sohbetler gerçekleştiren Celalettin Güvenç, bir lokantanın önünde karşılaştığı yerli Turist grubuyla Göbeklitepe ve Şanlıurfa’nın Dünya çapında tarihi ve turistik güzelliklerini anlatarak, Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini gezmekle bitmeyeceğini söyledi.

Öte yandan Mahalle buluşmasında Yeniceli kadınların, Celalettin Güvenç’in eşi Turan Güvenç’e yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142