Bakan Çelik Aşiretini açıkladı(Foto Galeri)

VİDEOLU HABER

Şanlıurfa'da yaklaşan yerel seçimler öncesi, seçim bölgesi olan Şanlıurfa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mersavi aşiretine mensup Ak Parti Eyyübiye Belediyesi Encümen üyesi adayı İş adamı Halil Kızılelma'nın seçim bürosu açılışında konuştu. Bakan Çelik burada yüzlerce Mersavi Aşiretin mensuplarına seslenerek 'bende sizdenim, bende Mersaviyim' diyerek aşiret mensuplarının gönülleri fetih etti. 

30 martta yapılacak olan yerel seçimlerde Şanlıurfa'da seçim gün geçtikçe hararetini arttırmaya devam ediyor. Ak Parti Büyükşehir belediye başkan adayı başta olmak üzere merkez ilçe adayları seçim çalışmalarını sürdürüyorlar.

Partisinin Eyyübiye ilçe Belediye Meclis üyesi adayı Halil Kızılelma'nın seçim irtibat bürosu açılış töreninde konuşan Çelik, 2011 yılındaki genel seçimlerde sorunları yerinde tespit ettiklerini ve çözümleri için çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, yaklaşan yerel seçimlerde de bunu yapacaklarını bildirdi.

Hazreti İbrahim'in Şanlıurfa'sını Türkiye'nin markası haline getirecek birikim, azim ve kararlılığın Ak Parti kadrolarında olduğunu söyleyen Çelik, "Geleceğe dönük olarak yani belediye seçimleri sonrası 'Şanlıurfa'da ne olacak' diye düşünmenize gerek yok. Geçmişimiz, geleceğimizin kefilidir. Onun için seçim var. Bu dönemde mikrofonu alıp konuşalım. Arkadaş neyi, nasıl, ne zaman yapacaksın, hangi imkanlarla yapacaksın? Şanlıurfa halkın malı, Şanlıurfa gelişmeli, zaman kaybetmemeli" ifadesini kullandı.

Türkiye'de Ak Parti iktidarıyla 12 yıldır huzur, istikrar ve kalkınma ortamı bulunduğunu dile getiren Çelik, bunu bozmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini vurguladı.


Eyyübiye ilçe belediye 20. sıra Ak Parti encümen adayı olan Mersavi Aşireti mensubu İş adamı Halil Kızılelma bu akşam kendisi ve partisi adına seçim bürosu açtı. Açılışa Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Haliliye Belediye Başkan Adayı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Ekinci, Ak Parti il başkanı Yusuf Eğilmez, Haliliye ilçe Başkanı İbrahim Halil Halil Kızılelma, Eyyübiye ilçe başkanı Süleyman Elgün, mersavi aşiretine mensup yaklaşık bin kişi ve mahalle sakinleri katıldı.

Görkemli bir açılışa sahne olan seçim bürosunda havai fişek gösterisi, folklor ekibi tarafından yöresel oyunlar sergilendi. Seçim bürosu açılışı ise kurdele kesimi ile yapıldı. Eyyübiye ilçe Meclis üyesi adayı İş adamı Halil Kızılelma, seçim bürosunun açılışına katılan Başta Bakan Faruk Çelik ve diğer davetlilere teşekkür ettiğini söyledi.

ayrıntılar videoda...

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142