Baydemir: Kardeşliğin ekmeğini pişireceğiz

Baydemir: Kardeşliğin ekmeğini pişireceğiz
banner206
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Adayı Osman Baydemir, merkez Eyyübiye İlçesi Peygamber Caddesi esnafını ziyaret ederek destek istedi. Baydemir’e HDP Eyyübiye İlçe Eş Başkanı Hasan Dürbin eşlik etti.

Esnafla tek tek tokalaşarak sorunlarını dinleyen Baydemir, “Urfa barajın aşılmasına öncülük edecek. Urfa rolünü oynarsa Türkiye’ye sulh gelecek, barış gelecek inşallah. Esnaf artık siftah yapamıyor. Bütün bunların hesabını sormamız gerekiyor ki düzelsin” dedi.

Urfa’nın sorunlarının başında gelen mevsimlik işçilik sorununa çözüm bulunmasını isteyen bir esnafa cevaben Baydemir şunları söyledi;

“13 yıldır bu hükümet iktidarda ama sürekli Urfa geriye gidiyor. Çünkü bu kentte güçlü bir muhalefet oluşmadı. Güçlü bir muhalefetin varlığı demek, bu kentin hakkına, hukukuna, hizmetine kavuşması demektir. Biz Urfa’nın hakkının hukukunun avukatlığını yapacağız.”

Daha sonra girdiği bir fırında ekmek pişiren Baydemir, “Emekçinin eli en temiz eldir. En kirli el de beytülmaldan çalan eldir. İnşallah 8 Haziran’da hep birlikte kardeşliğin ekmeğini pişireceğiz. Ve o da barış sofrasını süsleyecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142