Baydemir oyunu kullandı

Merkez Haliliye ilçesinde oyunu kullanan BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Osman Baydemir, "Bugün söz söyleme sırası halkındır. Esas noktayı koyacak olan da halkın hür iradesidir." dedi.

Baydemir oyunu kullandı
banner206

BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Osman Baydemir ve eşi Reyhan Yalçındağ Baydemir, oylarını Haliliye ilçesi, Refahiye Mahallesi'nde bulunan Şanlıurfa Anadolu Lisesi'nde kullandı. Baydemir, 2218 numaralı sandıkta oyunu kullanırken "Herkese hayırlı olsun, Türkiye'ye hayırlı olsun." dedi.

Okulda oy kullanmak üzere bekleyen seçmenler ile selamlaşan Baydemir, görev yapan polisler ile selamlaşarak 'Kolay gelsin' dedi. Oy kullandıktan sonra okul önünde basına bir açıklama yapan Osman Baydemir, "Şimdiye kadar söyleyeceğimizi söyledik, paylaşacağımızı halkımızla paylaştık. Bugün söz söyleme sırası halkındır, seçmenindir. Esas noktayı koyacak olan da halkın hür iradesidir." diye konuştu. Sandıktan çıkacak her sonucu kabul edeceklerini dile getiren Baydemir, şunları dile getirdi: "Sandıktan çıkan irade neyse başımız ve gözümüz üstünde kabulümüzdür. Bir kez daha söylüyorum Urfamızdaki seçim atmosferi bütün Türkiye'ye örnek olacak bir demokratik olgunlukta geçti ve demokrasi çıtası Urfamızda bir hayli yükseldi. Umut ediyorum ki bugünkü tablo da bu şekilde olur. Ve herhangi bir seçim hilesi veya seçim güvenliği riski de Urfamızda doğmaz ve bir bütün olarak Urfamız seçim atmosferini demokratik bir olgunluk ile geçirmiş olur."

"SONUÇ NE OLURSA OLSUN HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ"

Kamuoyuna çağrıda bulunan Baydemir, siyasi partilerin birbirlerinin düşmanı değil, olsa olsa birbirlerinin rakipleri olduğunu vurgulayan Baydemir, "Seçim inşallah kazasız belasız sonuçlanacak. Halkın vermiş olduğu görev ne olursa olsun, bu halkın hizmetinde gerek iktidarda, gerek muhalefette, gerek yaşamın başka kulvarlarında hizmet etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

"FISILTI GAZETESİNE İTİBAR ETMEYİN"

Urfa'daki seçmenlere bir çağrı daha yapan Baydemir, BDP İl Başkanlığı tarafından teyit edilmeyen hiçbir bilginin esas alınmamasını istedi. Baydemir, "Provokasyona asla gelmememiz lazım. Sahte pusulalar yakalandı, şurada şu oldu şeklindeki bilgiler il teşkilatımızdan teyit edilmediği müddetçe doğru değildir. Bu konuda sadece ve sadece il başkanımız ve milletvekillerimiz söz söylemeye yetkilidir. Onun dışında fısıltı gazetesinde söylenen sözlere hiç kimse itibar etmesin. Eğer bir ihmal olursa il başkanımız bu konuda gerekli açıklamayı yapacaktır, milletvekillerimiz gerekli çağrıları yapacaktır. Zira kirli bilgi her zaman demokrasiye zarar verir. Kirli bilgiden de elimizden geldiğince sakınmamız, uzak durmamız gerekiyor." diye konuştu.

Urfa halkına bir kez daha teşekkür ettiğini ifade eden Baydemir konuşmasını, "Sonuç ne olursa olsun başımızın gözümüzün üstünde yeri var. Ama Urfamızda zerre-i miskal hiç kimsenin hileye de tenezzül etmemesini umut ediyorum. Zira kazanan her halükarda demokrasi olacaktır, halkın iradesi olacaktır. Bugün söz söyleme sırası halkındır ve hepimizin halkın sözüne saygı duymamız gerekiyor." sözleri ile tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142