Beklenen müjdeyi Suruç'ta verdi...

özel haber

Beklenen müjdeyi Suruç'ta verdi...
banner206
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Suruç ilçesinde Urfa'yı yakından ilgilendiren enerji sorunun Bakanlar kurulu kararı ile çözeceklerini ve Suruçluların merakla beklediği Mürşitpınar sınır kapısının açılacağı müjdeledi.
Yaklaşan 2014 yerel seçimleri öncesi seçim bölgesi olan Şanlıurfa'da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilk ilçe ziyaretlerini Suruç'a yaptı.
Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ve İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ile birlikte Suruç ilçesinde gelen Bakan Çelik, burada çoşkuyla karşılandı. AkParti Suruç ilçe adayı Av. İ.Halil Yıldız ve partililer ile yüzlerce Suruçlu tarafından karşılanan Bakan Çelik, seçim bürosunda bazı vatandaşların sorunlarını dinledi. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik seçim bürosunda bir süre bekledikten sonra , Ak Parti Suruç ilçe Belediye Başkan adayı Av.İ.Halil Yıldız ile birlikte tek başına esnaf ve köy ziyaretine çıktı.
Suruç Cumhuriyet meydanında esnaf tarafından karşılanan Bakan Çelik, burada kendisine en çok yöneltilen enerji sorusuna cevap vererek Şanlıurfa'da yaşanan enerji sorunun bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar kurulu tarafından çözüleceği müjdesini verdi. Şanlıurfa'da  Tedaş'ın özelleşmesinin ardından yaşanan bazı sorunların kesin olarak çözüleceğini ifade eden Bakan Çelik' bu hafta Bakanlar kuruluna Şanlıurfa'nın enerji sorunu masaya yatırılacak. Urfa'lı kardeşlerimiz ve çiftçilerimizin sorunu bizim sorunumuzdur, çözelmeyecek hiç bir sorun yok, özellikle çiftçimizin beklentisi olan dönüm başı elektirik kullanımını getirmeyi düşünüyoruz,çiftçimize ve Urfalı kardeşlerime bu müjdeyi en kısa sürede vereceğim'dedi.
Mürşitpınar Kapısı Açılacak:
Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle Mürşitpınar Sınır Kapısı'nda sorunlar yaşandığını anımsatan Çelik, şöyle konuştu:
"Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştüm, burada bir aksamanın olmaması noktasında gerekli çalışmaları yapıp varsa bir problem onları giderecekler. İnsani yardım ve sağlıktan dolayı sorun yaşayıp buraya gelen dönecek olanlar veya buradan akrabalarına, komşularına gidip gelecek olanlarla ilgili sorunları ortadan kaldırmaya yönelik gerekli birimler bir araya gelip varsa bir problem onu da ortadan kaldıracaklarını ifade ettiler."
Suruç ovasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişinin ardından suyun bırakılacağını ifade eden Bakan Çelik' Suruç artık değişimi yaşayacaktır. ilçe adayımız Av. İbrahim Yıldız ile yeni bir Suruç inşaa edeceğiz, Halkımızın tüm talep ve sorunlarını çözeceğiz, Siz Suruçlu kardeşlerimden adaylarına sahip çıkmalarını bekliyorum'dedi. 
Bakan Çelik, Suruç'ta esnaf gezisi sırasında kendisini görmeye gelen 75 yaşında ki Mehmet Laçin ile yakından ilgilendi.


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142