Çatı adayına destek toplantısı

Çatı adayına destek toplantısı
banner206
Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu için CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray ve CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir çatı adaya destek veren parti temsilcileriyle bir araya geldi.

Ekmeleddin İhsanoğluna destek isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, "Sayın İhsanoğlu'nun yarışa başlama süreci ve adaylar arasındaki adaletsizlik göz önüne alındığında farkın seçime kadar kapanacağı açıktır"dedi.

Bazı siyasi partilerle uzlaşarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösterdiklerini söyleyen Çıray, "Sayın İhsanoğlu'nun birliğimizi sağlayabileceğine ve bireysel hak özgürlüklerin geliştirilmesinin önünü açacağına inanıyoruz. Bundan dolayı kendisini Türk milletine önerdik ve aday gösterdik" dedi.

Anket şirketlerinin seçime yönelik araştırmalarına da değinen Çıray, kendilerinin de süreci takip etmek amacıyla araştırma yaptırdıklarını aktardı.

CHP'nin veya partilerine yakın herhangi bir anket şirketi bulunmadığını söyleyen Çıray "Özel olarak yaptırdığımız ve karşılıklı kontrol ettirdiğimiz iki şirketin anketlerine göre, birinde 2,5 diğerinde ise 4 puan fark görülüyor. Sayın İhsanoğlu'nun yarışa başlama süreci ve adaylar arasındaki adaletsizlik göz önüne alındığında bu farkın seçime kadar kapanacağı açıktır" ifadelerini kullandı.

Çıray, İhsanoğlu adaylığıyla hakkında eleştirilere şöyle cevap verdi:

"Büyük bir sıkıntı içerisindeler. Büyük uzlaşının adayı Ekmeleddin İhsanoğlu açıklanınca kendileri ters köşeye yattı. Ne söyleyeceklerini bilemiyorlar. Hırsız derse değil, sahtekar derse değil, paraları sıfırlıyor derse sıfırlamamış ihtiyacı yok. Yani Ekmeleddin beye inançsız diyemiyorlar, Müslüman Cumhurbaşkanı seçeceğiz diyemiyorlar. Çünkü Ekmeleddin bey Kur'an-ı Kerim'i ondan 5 misli 100 misli fazla biliyor. Ortada söyleyecek laf kalmayınca işte böyle uydurma sözlere sığınmak zorunda kalıyorlar."

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142