Çelik, aba giydi, poşu taktı

Çelik, aba giydi, poşu taktı
banner206

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da, partisinin belediye başkan adaylarına destek istedi. Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde yöresel kıyafet giyip poşu takarak partisine destek isteyen Bakan Çelik, bölgede yaşanan elektrik kesintilerinin sona ermesi için çalışacağını söylerken, 17 Aralık operasyonunda dün çıkan tahliye kararlarını ise, "Ankara'da bu konular yoğun şekilde değerlendiriliyor. Ayak üstü bu konularla ilgili demeç vermeyi doğru bulmuyorum" dedi.

Seçim bölgesi Şanlıurfa'da temaslarda bulunan Bakan Faruk Çelik, bu sabah Harran ilçesine gitti. Harran'a hareketinden önce gazetecilerin 17 Aralık'ta yapılan operasyonda tutuklanan aralarında eski bakan çocuklarının da bulunduğu 5 kişinin tahliyesine ilişkin sorusunu Bakan Çelik, "Ankara'da bu konular yoğun bir şekilde değerlendiriliyor. Yargı kararları, mahkeme kararları, dosyaların içeriği ile ilgili çok bilgimiz yok. Ayrıntılı ayak üstü bir bilgi vermek de doğru değil. Mahkeme kararı vermiş, nasıl değerlendirelim. İçeriği, dosyaların ayrıntıları hakkında bilgimiz olmadığına göre, ayaküstü bu konularla ilgili demeç vermeyi doğru bulmuyorum" sözleriyle yanıtladı.

Bakan Çelik, daha sonra partisinin adaylarıyla birlikte Harran'ın Küplüce Köyü'ne gitti. Burada köylülerin verdiği Aba adlı yöresel kıyafeti giyen ve başına poşu takan Bakan Çelik, kendisini karşılayanlardan Arapça hal hatır sordu. Bölgede elektrik kesintilerinden dolayı şikayet aldıklarını ve çözümü için uğraştıklarını anlatan Bakan Çelik, "Bu sıkıntının çözümü için Başbakan ile de görüştük. Kendisi de buradaki sorunun çözümü konusunda talimat verdi. Bizde yaptığımız görüşmelerin ardından özellikle içme suyunun vatandaşa ulaşması noktasında elektrik kesintisi olmaması için çaba içerisine girdik. Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasıyla birlikte su konusundaki tasarruf belediyeye geçecek ve sorun çözülecektir. Vatandaşla şirket arasında elektrik kavgasına son noktayı koyuyoruz" dedi.

Bakan Çelik, AK Parti ve belediye başkan adaylarına destek istediği konuşmasının ardından köyde ikram edilen et kavurma ve pilavdan oluşan öğle yemeğini yedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142