Çelik, kanaat önderleriyle buluştu

.

Çelik, kanaat önderleriyle buluştu
banner206

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Şanlıurfa'ya geldiği günden beri daha çok sürpriz ziyaret ve görüşmelere imza atan Faruk Çelik, dün gece de Mersavi aşireti ileri gelenleriyle buluştu.

Akşamın ilerleyen saatlerinde parti yöneticileri ile Mevlevihane Külliyesi'ne giden Bakan Çelik, aşiret mensuplarından büyük ilgi gördü.

Aşiret mensupları, Çelik'i Urfa'da yeniden görmekten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirirken, "Bu seçimin, birlik seçimi, beraberlik seçimi, kardeşlik seçimi" olduğuna dikkat çekip, "Urfa'nın huzuru, barışı, geleceği için sandığa" gideceklerini söylediler.

Bakan Çelik de aşiret mensuplarının bu yaklaşımının Urfa'nın genelinde hakim olduğuna vurgu yapıp, özetle şunları söyledi:

"2011 seçimlerinden çok farklı bir hava var Urfa'da. Urfalı'lar son dönemde yaşanan terör, şiddet olaylarından son derece rahatsızlar. Şehirlerinin bu tür olaylarla anılmasını, haklı olarak istemiyorlar. O nedenle nere gitsem, kiminle konuşsam 'birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur' vurgusu yapıyor. Bunlar hepimizin ortak paydası. Çocuklarımız için geleceğimiz için olmazsa olmazımız. Çok şükür, sen - ben meselesinin bizi bir yere ulaştıramayacağının Urfa bilincinde. Huzursuzluğun, şiddetin, terörün nelere malolduğunu esnafından çiftçisine, gencinden çocuğuna herkes görmüş durumda. Bize düşen bu tablo karşısında birlik olmak, beraber olmaktır. İnanıyorum ki 1 Kasım'da Şanlıurfa şanına yakışanı yapacak, huzurun, barışın, kardeşliğin karşısında olanlara gereken dersi verecek."

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142