Demirkol'a sevgi seli

Demirkol'a sevgi seli
banner206
 30 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti Haliliye İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Fevzi Demirkol Ankara'dan geldiği Urfa'da coşkuyla karşılandı. Kalabalık bir konvoyla şehre gelen ve Ak Parti Haliliye İlçe Teşkilatı önünde partililere seslenen Demirkol, kendisine adaylık sürecinde destek verenlere teşekkür etti. Demirkol, "Bu aday adaylığı sürecinden sonra, aday olarak açıklandıktan sonra üç gün boyunca sayın bakanımız da dahil olmak üzere sadece üç kişiyi arayabildim, telefonum susmak bilmedi. Allah razı olsun. Allah kimsenin telefonunun susturmasın. Allah kimsenin kapısını kapatmasın. Aday olan herkesin telefonu açıktır, kapısı açıktır. Ama başkan olduktan sonra kapısının, telefonunun açık olması önemlidir. Allah nasip ederse 30 Mart'ta biz belediye başkanı olursak gece gündüz, 24 saat telefonum kapanmadı inşallah yine kapanmayacaktır. Kapımız çocukluktan beri herkese açıktır. Bundan sonra da açık olacaktır. Bu adaylık sürecinde sizi ihmal edersek özür dileriz" dedi.

 'BÖYLE BİR KARŞILAMA İSTEMEDİM'

Mizaç olarak böyle bir karşılamayı istemediğini kaydeden Demirkol, "Benim hayat boyu yaşantım, tek başıma, şaşaadan, lüksten uzak, sade bir şekilde gelmekti. İlçe başkanımızla, ilçe teşkilatımızla görüştüm. Ben dedim ki, 'tek başıma geleyim.' Böyle bir karşılamayı, sizleri zahmete sokmayı istemedim. Ama bilhassa gençlik kollarımızdan, 'abim, başkanım, bizim bir düğünümüz var, sen davul çalma diyorsun' bize. Onun için 'biz sizi karşılayacağız' dedikleri için aranızdayız. Onun için karşılamada sizleri yormuş olduk. Katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'TABELAYI BAŞIMDA DİK TAŞIDIM'

Kendisine verilen görevi her zaman layıkıyla yapmaya çalıştığını belirten Demirkol, sözlerini şöyle tamamladı: "Senelerce gözümüzle gönlümüzle anlaştık. Kal diliyle değil; hal diliyle anlaştık. Ben diyorum ki, gene de hal diliyle anlaşalım, gönül diliyle anlaşalım. Eski halimizi devam ettirelim. Kurulduğundan beri Ak Parti teşkilatında yer aldım. İl başkan yardımcısı oldum. 2011'de milletvekili aday adayı olmak için teşkilattaki görevimden istifa ettim. Yapılan temayül yoklamasında sizlerin sayesinde 350 kişi arasında ikinci oldum. Darılmadık, küsmedik, gücenmedik. Yine aynı şekilde göreve devam ettik. Biz hayatımız boyunca inandığımız değerleri savunduk. Hiçbir zaman için mensup olduğum tabelanın gölgesinde durmadım. Tabelayı başımda dik taşıdım. Onun için emeğimizin olduğu bir yerde inşallah hep birlikte mahsulünü alacağız."

Demirkol'u, Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci, Ak Parti Haliliye İlçe Başkanı Halil Kızılelma ve çok sayıda partili karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142