EĞİLMEZ; AK PARTİ MİLLETİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi öncesi, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında Belediye Başkanlarının Katılımıyla basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir” dedi.

 Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Parti 27 Ağustos’ta Ankara’da 1.Olağanüstü Büyük Kongresini yapacak ve bu kongreyle yeni genel başkanını seçeceğini söyleyen Eğilmez; “Tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı hizmet yarışında bayrağın kime emanet edileceğine delegelerimiz karar verecektir. 27 Ağustos’ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır” diye konuştu.

 ÜLKEMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK 

AK Parti milletin umudu olarak doğduğunu belirten İl Başkanı Eğilmez; “Partimizi 2001’de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkûm edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının “yapılamaz” dediği bir çok büyük icraatı gerçekleştirdik. Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik. AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık. Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk” diye konuştu. 

ÜLKEMİZİ DÜNYADA ETKİLİ KONUMA GETİRDİK

 Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik diyen Av. Eğilmez; “Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk. Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik. Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz” dedi. 

AK PARTİ MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞTIR 

AK Parti herhangi bir parti olmadığını, Partimiz milletin bağrından çıktığını ifade eden Başkan eğilmez; “Bizim partimiz “ben” demeden “biz” diyenlerin, “partimiz” demeden “milletimiz” diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir. İşte bu yüzden milletimiz, 2002’den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye’yi bir dünya gücü haline getirmektir” dedi.

 Eğilmez konuşmasında; 27 Ağustos’ta yapacağımız 1.Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlatacağını Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükseleceğini söyledi.

 1.OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KONGREMİZ MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rehberliğinde ve seçilecek yeni genel başkanımızın yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edeceğini söyleyen Eğilmez; “AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. 1.Olağanüstü Büyük Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi. 

Basın toplantısına AK Parti Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç,  Haliliye İlçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,  Eyyübiye İlçe Belediye Başkan vekili Bahattin Demir, Kadın Kolları başkanı Aysel Göncü, AK Parti İlçe Başkanları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 01:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142